Autor textu: TASR
27.10.2023

Slovenská komora učiteľov očakáva, že Drucker stabilizuje rezort školstva a naplnia sa jeho priority

Komora učiteľov sa zároveň obáva sporov, čo sa týka zvyšovania podielu HDP do školstva v neprospech učiteľov. 

Na snímke Tomáš Drucker v Bratislave 25. októbra 2023. FOTO TASR - Jakub Kotian 

Bratislava 27. októbra (TASR) - Slovenská komora učiteľov (SKU) očakáva, že nový minister školstva Tomáš Drucker (Hlas-SD) stabilizuje rezort školstva, ktorý podľa nich dlhodobo vykazuje problémy v oblasti kvality vzdelávania učiteľov. Verí, že jeho priority, ako napríklad platy učiteľov či inklúzia, sa pretavia aj do konkrétnych formulácií v programovom vyhlásení vlády a budú naplnené. Informuje o tom na svojom webe.

"Školstvo potrebuje vplyvného krízového manažéra s úplnou podporou premiéra a ministra financií," uviedla SKU. Bude však optimistická až vtedy, keď sa strane Hlas-SD podarí presadiť rozpočtové opatrenia, ktoré posunú učiteľov na úroveň iných vysokoškolských profesií a zabezpečia dostatočnú podporu v školách. 

Komora učiteľov sa zároveň obáva sporov, čo sa týka zvyšovania podielu HDP do školstva v neprospech učiteľov. Uviedla to vzhľadom na fakt, že Drucker je nominant inej politickej strany ako minister financií Ladislav Kamenický (Smer-SD).

Drucker v uplynulých dňoch uviedol, že považuje ministerstvo financií za profesionálnu organizáciu. Deklaroval, že sa bude snažiť pre rezort školstva vyrokovať čo najviac.

V súvislosti s komunikáciou by sa SKU rada dočkala profesionálneho manažmentu, odborných nominácií s transparentnými výberovými konaniami, napríklad na posty priamo riadených organizácií a riaditeľov odborov ministerstva. Dodala, že je unavená z politických a nekompetentných nominácií a následného neodborného zasahovania do práce škôl.

Apríl 2024

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]