Autor textu: TASR
08.11.2023

Univerzita Komenského dosiahla prvenstvo na Medziuniverzitných majstrovstvách sveta v Paríži

Viacero pódiových umiestnení dosiahli aj mladé talenty z UK v atletike a tenise. 

Na archívnej snímke budova Univerzity Komenského na Šafárikovom námestí v Bratislave. FOTO TASR - Dano Veselský 

Bratislava 8. novembra (TASR) - Univerzita Komenského (UK) v Bratislave dosiahla prvenstvo na Medziuniverzitných majstrovstvách sveta (WIUC) v Paríži. Začiatkom novembra si 152-členná výprava zo zástupcov z desiatich fakúlt zmerala sily s tímami univerzít z rôznych kútov sveta. Prvýkrát v histórii turnaja ovládlo družstvo UK futbalový turnaj. Strieborné medaily získali volejbalistky a hádzanárky, bronzové medaily futsalistky. TASR o tom informovala hovorkyňa UK Tatiana Zaťková.

"Bolo skvelé sledovať, ako sa medzifakultná výprava dokázala spojiť a vzájomne podporovať, čoho výsledkom je absolútne prvenstvo. Futbalisti odohrali celý turnaj dokonca bez jediného inkasovaného gólu z hry, čo je úžasný výsledok," zhodnotil vedúci výpravy Tibor Balga z Fakulty telesnej výchovy a športu UK.

Viacero pódiových umiestnení dosiahli aj mladé talenty z UK v atletike a tenise. O ďalšie cenné kovy sa postarali študenti v bedmintone, stolnom tenise, cheerleadingu i v plávaní. Tieto úspechy znamenali aj najviac bodov v konečnom hodnotení, a teda celkové prvenstvo UK na turnaji. Tohtoročný športový tím UK tak nadviazal na dobré výsledky z predchádzajúcich ročníkov, prvenstvá na WIUC 2018 v Barcelone, 2019 v Pule a 2021 v Ríme či striebro na vlaňajších majstrovstvách v Barcelone.

"Je skvelé mať možnosť zmerať si svoje schopnosti s talentovanými mladými ľuďmi z celého sveta a celkové víťazstvo je čerešničkou na torte. Víťazmi sú totiž všetci, ktorí na sebe tvrdo pracujú a snažia sa neustále zlepšovať," zhrnul rektor UK Marek Števček. 


Čo treba vedieť o koronavíruse

December 2023

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-
-
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]