Autor textu: TASR
11.01.2024

Univerzita Komenského chce nastaviť ďalšie bezpečnostné opatrenia, stretáva sa preto s expertami

Dôležitou súčasťou bude podľa slov Tancerovej aj prevencia, najmä v podobe podpory duševného zdravia akademickej obce.

Univerzita Komenského. FOTO TASR - Pavel Neubauer

Bratislava 12.01.2024 (Skolske.sk)

Bratislava 11. januára (TASR) - Univerzita Komenského (UK) v Bratislave chce nastaviť ďalšie bezpečnostné opatrenia. Stretáva sa preto s expertami. Vo viacerých budovách najväčšej slovenskej univerzity je už zavedená kontrola vstupu. Pre TASR to uviedla Barbora Tancerová z oddelenia vonkajších vzťahov UK s tým, že v pláne je tiež zamerať sa viac na podporu duševného zdravia.
        
"V súčasnosti pripravujeme ďalšie kroky a stretávame sa s expertami s cieľom bezpečnostné opatrenia nastaviť rozumne. Súčasťou tohto plánu by mali byť okrem technických a komunikačných opatrení aj školenia správania sa v krízových situáciách," skonštatovala Tancerová.
        
Ako priblížila, univerzita bude určite pokračovať so zavedením kontroly vstupu v ďalších budovách. Poznamenala, že na fakultách UK však aktuálne prebieha skúškové obdobie, takže pohyb osôb je výrazne zredukovaný.
        
Dôležitou súčasťou bude podľa slov Tancerovej aj prevencia, najmä v podobe podpory duševného zdravia akademickej obce. Cieľom je, aby ľudia, ktorí prežívajú náročné životné situácie, vedeli, že nablízku je odborná pomoc. "Už v minulom roku sme posilnili kapacitu našej psychologickej porade, v jej podpore plánujeme pokračovať," dodala.
        
Téma bezpečnosti na školách sa stala aktuálne diskutovanou po minuloročnej decembrovej tragickej streľbe na Filozofickej fakulte Univerzity Karlovej v centre Prahy.

Apríl 2024

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]