Autor textu: TASR
30.04.2024

FIIT STU sa podieľala na projekte Education Content Engineering Hub

Konferencie sa zúčastnili zástupcovia partnerov projektu - Norwegian University of Science and Technology, Stredná priemyselná škola elektrotechnická Hálova, Aj Ty v IT a Výskumná agentúra.

Na snímke nová budova Fakulty informatiky a informačných technológií (FIIT) STU.FOTO TASR - Pavel Neubauer

Bratislava 30. apríla (TASR) - Fakulta informatiky a informačných technológií (FIIT) Slovenskej technickej univerzity (STU) sa podieľala na projekte Education Content Engineering Hub (ECEH). Jeho cieľom je kultivovať a komunikovať predmety s otvoreným obsahom pre mladých ľudí. Projekt prebiehal od septembra 2022 a vyvrcholil 18. apríla záverečnou konferenciou na pôde fakulty. TASR o tom informovali z univerzity.
        
Konferencie sa zúčastnili zástupcovia partnerov projektu - Norwegian University of Science and Technology, Stredná priemyselná škola elektrotechnická Hálova, Aj Ty v IT a Výskumná agentúra. Projekt spojil univerzity zo Slovenska a Nórska so strednou školou a občianskym združením za účelom vytvorenia platformy, ktorá zjednoduší proces výučby a kultivácie vzdelávacieho obsahu predmetov, ako sú napríklad matematika a programovanie v jazyku Python.
        
"Naša vízia zahŕňa zavedenie otvorených vzdelávacích zdrojov, ktoré budú študentom poskytovať kľúčové vedomosti a zručnosti potrebné pre úspech vo vysoko konkurenčnom svete," uviedol vedúci výskumnej platformy ECEH Ján Lang z Ústavu informatiky, informačných systémov a softvérového inžinierstva FIIT STU. Manažérka projektu Viera Bordoy doplnila, že ECEH platforma predstavuje ich snahu pomáhať študentom vedieť nájsť odpovede na dôležité otázky z dôveryhodných a overených zdrojov.
        
ECEH bol podporený z nórskych grantov v rámci programu Obchod a inovácie a zo štátneho rozpočtu SR.

Jún 2024

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]