Autor textu: TASR
03.02.2019

Blažej je realista 

Obľúbené farby týchto mužov sú zlatá a žltá.

Bratislava 3. februára (Skolske.sk)

Mužské meno Blažej je svätecké, má grécky pôvod a v preklade znamená "nezrozumiteľne hovoriaci". Muži s týmto menom oslavujú svoj sviatok 3. februára. Meno Blažej patrí na slovenskom území k zriedkavo zaužívaným.

      Blažejovia sú nepokojní a plachí ako ich totemové zviera antilopa. Nositelia tohto mena stoja oboma nohami na zemi a láka ich povolanie právnika, prípadne remeselníka, či chovateľa.

      Pre svoju zvedavosť sa môžu ľahko ocitnúť v chúlostivých situáciách. Niekedy im chýba objektivita. V podstate majú pevné zdravie, no mali by sa vyhýbať intelektuálnej preťaženosti. Dobre odolávajú telesnej únave, sú však citliví na vírusové ochorenia a nervový systém.

      Obľúbené farby týchto mužov sú zlatá a žltá. Ochranné rastliny majú ľubovník a mak, ochranné kamene jantár a olivín.

      Biskup SVÄTÝ BLAŽEJ, ktorého sviatok pripadá práve na 3. februára, bol podľa tradície aj lekárom v arménskom Sebaste (teraz Sivas v Turecku). V katolíckych kostoloch sa na sviatok sv. BLAŽEJA udeľuje veriacim svätoblažejské požehnanie, alebo požehnanie sv. BLAŽEJA, na zdravie hrdla. Svätý BLAŽEJ patrí k veľmi uctievaným svätcom, napríklad len v Ríme je mu zasvätených päť kostolov.

      Slovenský súčasný maliar, grafik, tvorca inštalácií BLAŽEJ BALÁŽ patrí k tým zriedkavým mužom na Slovensku, ktorých sviatok pripadá na 3. februára.

Čo treba vedieť o koronavíruse

Február 2023

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
-
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]