Autor textu: TASR
17.05.2019

P. Krajňák navštívi školy v okrese Svidník 

Jednou z nich je ZŠ v Krajnej Poľane.

Bratislava 17. mája (TASR)

S cieľom podporiť vyučovanie rusínskeho a rómskeho jazyka na východnom Slovensku navštívi v piatok štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR Peter Krajňák základné školy v okrese Svidník.

      Dopoludnia zavítal do Základnej školy (ZŠ) v Krajnej Poľane, ktorá vychováva a vzdeláva väčšinou deti zo sociálne znevýhodneného prostredia a žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami. Pri príležitosti 60. výročia výchovno-vzdelávacieho procesu povzbudil pedagogických zamestnancov v ich práci.

      Následne navštívi ZŠ v Kružlovej, v ktorej ako jedinej škole v okrese Svidník je vyučovanie v rómskom jazyku. ZŠ sa zapojila do projektu sociálnej inklúzie, jeho hlavnou aktivitou je výučba predmetu rómske reálie. Pri ďalších aktivitách zameraných na posilnenie sociálnej inklúzie spolupracuje základná škola s partnerskými ZŠ Krajná Poľana a ZUŠ Svidník.

      Na pozvanie viceprimátora mesta Svidník Michala Goriščáka sa Krajňák zúčastní na otvorení výstavy o vizuálnej viacjazyčnosti v EÚ, nad ktorou prevzal záštitu štátny tajomník Ministerstva životného prostredia SR Norbert Kurilla.
​​​​​​​
      Na záver pracovnej návštevy sa v popoludňajších hodinách uskutoční stretnutie s primátorkou mesta Svidník Marcelou Ivančovou, s ktorou štátny tajomník bude diskutovať o skvalitnení výučby rusínskeho jazyka v základných školách v okrese Svidník. Hlavnou témou ich pracovného stretnutia bude uznesenie vlády z augusta 2016 o vytvorení podmienok na podporu výchovy a vzdelávania žiakov základných škôl v rusínskom jazyku.

Čo treba vedieť o koronavíruse

Marec 2023

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-
Napíšte nám [email protected]