Autor textu: PaedDr.Helena Rusnáková
14.08.2019

Zaujímavá výstava v  Poetry cafe

Grafiky Patrika Šveca.

Foto: PaedDr.Helena Rusnáková

Bratislava 14.08.2019 (Skolske.sk)

Novozámocké ArtKorzó už 10 rokov usporadúva zaujímavé výstavy obrazov a fotografií.
O projekte nám viac povedal pán Tomáš Thór: „ ArtKorzó je súčasť Občianskeho združenia KultúrKorzó, ktoré v Nových Zámkoch organizuje rôzne kultúrne podujatia, je to prevažne na národnostnej báze, predstavuje maďarské kultúrne projekty, divadelné predstavenia a i. V rámci tohotprojektu predstavujeme aj iných autorov, jedná sa o autorov Nových Zámkov, buď tu žijúcich,alebo ktorí sa tu narodili,alebo sa prípadne prisťahovali do nášho mesta,ale už sme predstavili aj autorov z blízkeho okolia – z okolitých okresov, z Komárna,Šale, Galanty. Posledné roky sa projekt sústredil na fotografov, fotografické umenie .Medzitým raz za čas robíme výstavu grafík,alebo maľby...“

Aktuálna výstava, ktorá bola slávnostne otvorená dňa 7. augusta 2019 v priestoroch galérie Poetry café v novozámockom Dome kultúry približuje milovníkom výtvarného umenia grafiky mladého novozámockého výtvarníka, ktorý už žiaľ nie je medzi nami, Patrika Šveca .

Od jeho prvých dotykov s umením vranom detstve – momentky, kresby, postrehy zo života, postupne stále viac inklinoval ku grafickým technikám cez lineálnu kresbu a dostal sa až k tlači z hĺbky a výšky, ku sieťotlači . Inšpirovaný ľuďmi, ktorých mal rád alebo boli preňho len zaujímavým objektom, venoval im svoj čas a zvečnil ich. Vystavené práce sú dôkazom jeho talentu, citlivého oka a výtvarného jemnocitu, ktorý na výkres kládol srdcom...

Na mladého výtvarníka spomínajú a cez jeho výtvarné práce si ho pripomínajú rodičia, rodina, kamaráti. V októbri minulého roku sme sa s jeho výtvarnými dielami mali možnosť stretnúť na výstave „Patrik Švec Bez návratu“ v Knižnici Antona Bernoláka v Nových Zámkoch.
Diela mladého výtvarníka, ktorý nestihol plne rozvinúť svoje krídla, účastníkom vernisáže priblížil letor výstavy Tomáš Thór. Spolu s prítomnými vernisáže si na Patrika zaspomínala aj jeho mama, pani Mária Švecová.

Výstava je sprístupnená do 30. septembra 2019.

Novoročné prijatie členov Slovenskej rektorskej konferencie prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou

Január 2020

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-

Prehľad udalostí:

· Medzinárodný deň talianskych kuchýň
· Deň otvorených dverí SPU Nitra, Fakulta európskych štúdií a regionálneho rozvoja
· Deň otvorených dverí SPU Nitra, Fakulta ekonomiky a manažmentu
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131