Autor textu: PaedDr.Helena Rusnáková
08.10.2019

Bánovčania sa tešia novému hasičskému vozidlu

Posledný septembrový víkend sa v obci Bánov niesol v slávnostnej atmosfére.

Foto: PaedDr.Helena Rusnáková

Bratislava 07.10.2019 (Skolske.sk)

V piatok 27.9.2019 bol odštartovaný Bánovský hodový jarmok s Disco Párty v Kultúrnom dome. V sobotu pokračovali hody hudobnými vystúpeniami na tribúne pri kostole a hodovou zábavou . Vrcholom hodových slávnosti sa stala nedeľa. V dopoludňajších hodinách sa konala slávnostná svätá omša v kostole . V popoludňajších hodinách pokračovali oslavy kultúrnym programom na tribúne pri kostole. Začiatok nedeľného popoludnia patril požehnaniu nového hasičského vozidla Iveco Daily, ktoré starosta obce Bánov Miloš Rybár prevzal pre Dobrovoľný hasičský zbor v obci od ministerky vnútra Denisy Sakovej na Hlavnom námestí v Nových Zámkoch dňa 24. septembra.
Nedeľné popoludnie bolo otvorené príhovorom starostu obce Bánov, Milošom Rybárom, ktorý privítal Bánovčanov i hodových hostí a oboznámil ich s programom slávnosti. K prítomným sa prihovoril aj farár Peter Čieško.
„ Ja by som mu chcel popriať tak netradične, aby ste ho mlí hasiči čo najmenej potrebovali, aby neboli v tejto našej krásnej farnosti, obci žiadne požiare,ani veľká voda ,nech je skôr na okrasu a aj keby čosi, nech vás svätý Michal sprevádza na každom kroku – a svätý Florián.“ povedal Peter Čieško.
Po úvodných príhovoroch nastal akt požehnania hasičského vozidla.

pic
Foto: PaedDr.Helena Rusnáková
pic
Foto: PaedDr.Helena Rusnáková
pic
Foto: PaedDr.Helena Rusnáková

Pretože Bánov spadá do takej oblasti, kde je sú možné záplavy, dostali Bánovčania v roku 2015 protipovodňový vozík. V tomto roku patrí Bánov medzi 7 vybraných obcí a miest, ktoré dostali hasičské vozidlo . Miloš Rybár, starosta obce vyjadril svoju radosť a poďakovanie za tento dar obci so želaním, aby ho bolo potrebné čo najmenej používať, aby obec obišli povodne i požiare.
Okrem kolotočov a hodových stánkov čakali hodovníkov ďalšie zaujímavosti, ku ktorým patrila výstava z darov zeme, ktorú si mohli pozrieť v kostole, propagačná výstava zvierat vo dvore Zdravotného strediska, futbal a pre návštevníkov bol otvorený aj Dom ľudových tradícií.

pic
Foto: PaedDr.Helena Rusnáková
pic
Foto:PaedDr.Helena Rusnáková
Čo treba vedieť o koronavíruse

Jún 2020

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-

Prehľad udalostí:

· Puškinov deň Ruska
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131