Autor textu: Školské.sk
08.11.2019

„Tradície inšpirujú inovácie“. Objavujeme čaro Gemera

Víťazné projekty reprezentujú rôzne oblasti kultúrnej ponuky.

Foto: Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave

Bratislava 08.11.2019 (Skolske.sk)

Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave, kultúrna organizácia Košického samosprávneho kraja realizuje v okolí budovy zážitkovo-informačnú záhradu Objavujeme čaro Gemera. Projekt je realizovaný s finančnou podporou Košického samosprávneho kraja v rámci programu Terra Incognita. Je jedným zo šiestich projektov realizovaných v rámci výzvy programu Terra Incognita „Tradície inšpirujú inovácie“.

Víťazné projekty reprezentujú rôzne oblasti kultúrnej ponuky. V rámci krajského dotačného programu
mohol jeden projekt získať finančnú podporu maximálne 20 000 eur. Sprostredkovateľským orgánom výzvy je Agentúra na podporu regionálneho rozvoja, n. o. Jednou z inštitúcií, ktorá získala finančné prostriedky na realizáciu projektu Objavujeme čaro Gemera, je aj Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave.

Výsledkom projektu bude Zážitkovoinformačná záhrada, ktorá bude miestom netradičného získavania informácií a zábavného trávenia voľného času pre mladú generáciu i širokú verejnosť. Je navrhnutá v spolupráci s partnermi – Gemerské osvetové stredisko a Gymnázium Pavla Jozefa Šafárika tak, aby umožnila návštevníkom získať interaktívnou formou informácie z regiónu.
Obnova záhrady zahŕňa vybudovanie chodníka, osadenie informačných interaktívnych tabúľ a
lavičiek pre oddych. Informačné panely budú v troch jazykových mutáciách (v slovenskom, maďarskom a v anglickom jazyku), ktoré umožnia získať informácie a kontakty aj zahraničným návštevníkom nášho mesta. 

Zrealizovaná zážitkovo-informačná záhrada bude dostupná pre žiakov, študentov i širokej verejnosti.
V záhrade bude možný voľný samostatný pohyb, realizácia rôznych vzdelávacích a zábavných aktivít.
V kombinácii dostupnej literatúry, či už absenčnej alebo prezenčnej, v priestoroch Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského v Rožňave, pôjde tak o netradičný spôsob spoznávania regiónu Gemer. Jej sprístupnenie je plánované v posledný kalendárny mesiac roku 2019. Presný termín širokej verejnosti bude včas zverejnený.

Tatiana Bachňáková
Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave

pic
Foto: Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave
Čo treba vedieť o koronavíruse

Júl 2020

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-

Prehľad udalostí:

· Svetový deň populácie (UNFPA),
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131