Autor textu: TASR/Školské.sk
22.11.2019

Tridsiatka študentov si prevzala Pamätný list sv. Gorazda

Študenti sa vďaka svojmu nadaniu a vedomostiam dokázali presadiť na mnohých fórach.

Foto: Snímka z odovzdávania Pamätných listov sv. Gorazda pri príležitosti Medzinárodného dňa študentstva z rúk ministerky školstva, vedy, výskumu a šp

Bratislava 22.11.2019 (Skolske.sk)

Tridsiatka žiakov a študentov, ktorá dosiahla významné úspechy na medzinárodných predmetových olympiádach, umeleckých či športových súťažiach v uplynulom roku, si v piatok v Bratislave od ministerky školstva, vedy, výskumu a športu Martiny Lubyovej (SNS) prevzala Pamätný list sv. Gorazda.

      Lubyová vo svojom príhovore podotkla, že študenti sa vďaka svojmu nadaniu a vedomostiam dokázali presadiť na mnohých fórach. "Nepodarilo by sa vám to bez osobitného úsilia a entuziazmu, to znamená, že ste výnimočnými osobnosťami a ja verím, že si tieto vlastnosti zachováte nielen počas vášho ďalšieho štúdia, ale že vám budú vlastné aj počas vášho ďalšieho života," povedala Lubyová. Zároveň verí, že predpoklady študentov na vedeckú prácu, šport alebo umenie prinesú ďalší osoh spoločnosti.


     

Ocenení študenti reprezentovali Slovensko na mnohých medzinárodných súťažiach z oblasti matematiky, informatiky, fyziky, ale aj v športe či umení. Medzi ocenenými bol napríklad aj Dominik Porvažník za úspešnú reprezentáciu Slovenska na pozícii Mládežníckeho delegáta SR pri OSN. Študentka Strednej športovej školy v Košiciach Romana Čisovská získala ocenenie za úspešnú reprezentáciu Slovenska na medzinárodných tenisových turnajoch a získanie titulu majsterky Slovenska.
      

pic
Foto: Na snímke študentka Líza Hazuchová zo Strednej športovej školy v Banskej Bystrici (vpravo) si preberá Pamätný list sv. Gorazda 

Lubyová ocenila aj Mareka Horvátha, študenta Gymnázia na Konštantínovej ulici v Prešove, za reprezentáciu Slovenska v hokeji a reprezentáciu školy v matematických súťažiach. Študent Gymnázia Ľudovíta Jaroslava Šuleka v Komárne Matúš Béber dostal ocenenie za reprezentáciu Slovenska na medzinárodných súťažiach z geografie a za zisk striebornej medaily na Medzinárodnej geografickej olympiáde v Hongkongu. Z rúk ministerky školstva si ocenenie prevzal aj Viktor Gažík z Gymnázia Vavrinca Benedikta Nedožerského z Prievidze za úspechy dosiahnuté na súťažiach v šachu.
      Ocenenie pre úspešných študentov udeľujú každoročne zástupcovia rezortu školstva pri príležitosti Medzinárodného dňa študentstva.
pic
Foto: Snímka z odovzdávania Pamätných listov sv. Gorazda pri príležitosti Medzinárodného dňa študentstva
Čo treba vedieť o koronavíruse

Jún 2020

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-

Prehľad udalostí:

Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131