Autor textu: Mária Tarišková
25.02.2020

Učitelia, motivujte žiakov učiť sa slovíčka!

Viete si predstaviť, že by sa vaši žiaci učili cudzie slovíčka, keď sa „nudia“? S aplikáciou WocaBee to je realita – učenie jazyka hrou dokáže motivovať žiakov k učeniu aj na viac ako tri hodiny denne mimo bežného vyučovania.

Foto: WocaBee

Bratislava 25.02.2020 (Skolske.sk/OTS)

WocaBee je jednoduchá a efektívna online aplikácia, ktorá prináša do škôl revolúciu v učení cudzích jazykov. Učitelia, ktorí sa do polovice marca so svojimi žiakmi rozhodnú appku vyskúšať, hrajú so svojou triedou o hodnotné ceny.

Aplikácia WocaBee sa na slovenských základných aj stredných školách s úspechom používa už druhý školský rok. Doteraz ju vyskúšalo už viac ako 30.000 žiakov a 1300 učiteľov nielen u nás, ale aj v zahraničí. Do výučby cudzích jazykov, konkrétne slovnej zásoby, priniesla vďaka svojej jednoduchosti a efektívnosti doslova revolúciu. Zaručene spestrí výučbu, žiakom prináša lepšie výsledky a naučí ich aj výslovnosť. Učiteľom zároveň šetrí čas, ktorý by strávili skúšaním žiakov alebo opravovaním písomiek. Aplikáciu netreba inštalovať, funguje pre akýkoľvek cudzí jazyk a na všetkých zariadeniach: tablet, mobil a počítač. Hodnotenie aplikácie od tisícok užívateľov je 5 z 5-tich hviezdičiek.

Hravé učenie
Učenie slovíčok s WocaBee funguje jednoducho – učiteľ priebežne zadáva do aplikácie balíky slovíčok a fráz, ktoré sa majú žiaci naučiť a doma precvičovať. Za precvičovanie slovíčok získavajú body, tzv. WocaPoints, a svoje výsledky vidia aj v rebríčku triedy. To ich motivuje precvičovať slovíčka aj nad rámec domácich úloh. Je to pre nich ako počítačová hra - čím viac sa hrajú, tým viac sa naučia. Učiteľ môže v aplikácii dokonca spustiť žiakom v triede hru na precvičovanie aktuálne preberaných slovíčok. Na zábavné spestrenie hodiny a opakovanie učiva to je tak skutočne ideálna pomôcka.

Kávovar do zborovne?
Učitelia, ktorí sa rozhodnú aplikáciu v týchto dňoch vyskúšať, budú automaticky zaradení do žrebovacej súťaže o atraktívne ceny. Stačí na stránke wocabee.app zadať objednávku skúšobnej mesačnej verzie do 17. marca 2020, zadať žiakom aspoň dva balíky slovíčok a ste so svojou triedou v hre. Žiakom na zaradenie do súťaže stačí splniť aspoň dva balíky slovíčok za domácu úlohu. Žrebovanie sa uskutoční 31. 3. 2020 a medzi cenami nechýba kávovar do zborovne pre školy, e-kolobežka pre žiakov alebo zaslúžený oddych vo wellnese pre učiteľov.

„Najlepšia appka na svete“
Učenie slovíčok s WocaBee vám zaručene prinesie zvýšenie záujmu žiakov o cudzí jazyk. Autor aplikácie WocaBee, programátor Michal Ošvát tvrdí: „Učitelia nám spontánne píšu, že aplikácia spôsobila na ich škole absolútny boom, že žiaci medzi sebou súťažia v precvičovaní slovíčok „ako o život“ a zlepšujú si známky. Od žiakov sa zasa dozvedáme, že WocaBee je „najlepšia appka na svete“, alebo že sú „konečne závislí na niečom dobrom“". O tom, že žiakov WocaBee skutočne baví, hovoria aj žiaci zo Základnej školy na Mallého 2 v Skalici, ktorí boli v používaní aplikácie v prvom polroku najúspešnejší. Učeniu cudzích jazykov sa podľa ich vyjadrenia venovali denne 3 až 4 hodiny mimo bežného vyučovania. Slovíčka si precvičovali kedykoľvek počas dňa, a užitočne tak vyplnili  aj momenty, kedy by sa inak nudili.

Po skončení skúšobnej verzie je aplikácia pre školy a učiteľov aj naďalej zadarmo, žiaci za jej používanie platia dostupnú cenu od 80 centov mesačne na žiaka. Učenie slovíčok s WocaBee bude motivovať žiakov od 3. ročníka základných škôl až po vysokoškolákov či dospelých študentov jazykových škôl. Vykúšajte ju vo svojej triede aj vy!
 
 

Čo treba vedieť o koronavíruse

Máj 2020

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-
-
-
-
-
-

Prehľad udalostí:

· Svetový deň trávenia, Medzinárodný deň príslušníkov mierových misií OSN
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131