Autor textu: TASR
25.02.2020

Prešov: Deviatakom má výber strednej školy uľahčiť brožúra a nový web

V týchto dňoch ju do rúk dostane každý z vyše 6300 deviatakov ZŠ PSK.

Foto: PSK

Prešov 25.02.2020 (TASR)

 Prešovský samosprávny kraj (PSK) vydal informačno-študijný materiál KamPO základnej? Na 188 stranách prináša informácie o 73 stredných školách, dvoch jazykových školách a dvoch školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti PSK. Súbežne s printovou verziou spúšťa aj nový webový portál www.kampo.sk. Kraj chce tak pomôcť žiakom končiacich ročníkov základných škôl pri voľbe svojho ďalšieho štúdia.

      Brožúra vznikla v spolupráci so strednými školami v pôsobnosti kraja a v týchto dňoch ju do rúk dostane každý z vyše 6300 deviatakov základných škôl PSK.
     

Pre žiakov končiacich základné školy je to prvé vážne rozhodnutie v živote. O to vážnejšie, že si vyberajú nielen svoju prácu, ale aj budúcnosť. Ako najväčší zriaďovateľ stredných škôl chceme byť pri tejto dôležitej voľbe nápomocní a ponúknuť komplexný prehľad o našich školách so základnými informáciami, ktoré im toto rozhodnutie môžu uľahčiť. Informačný sprievodca je prioritne určený deviatakom, ale aj ich rodičom či výchovným poradcom.

Uviedol k novinke predseda PSK Milan Majerský.

      "Plnofarebná brožúra monitoruje odbory, krúžkovú činnosť či vybavenosť všetkých odborných škôl a gymnázií v pôsobnosti krajskej samosprávy. Doplnená je o ich kontaktné údaje, QR kódy a fotografie. Pre lepšiu prehľadnosť sú v nej školské zariadenia zoradené do oblastí podľa jednotlivých zameraní -  Gymnáziá a jazykové školy, Obchod, služby a ekonómia, Pedagogika a zdravotníctvo, Technika a Umenie," doplnila hovorkyňa PSK Daša Jeleňová.     


​​​​​​​

 Deviataci sa tak môžu medzi vyše sedemdesiatkou škôl lepšie orientovať a sústrediť sa na oblasť, ktorá je im najbližšia. Súčasťou brožúry sú tiež informácie o dvoch školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti PSK – Školskom internáte v Poprade a Škole v prírode Detský raj v Tatranskej Lesnej, ako aj zoznam ďalších, spolu osemnástich internátov pri stredných školách.
     

pic
Foto: text

 "Naše školy ponúkajú skvelú vybavenosť, bohatú ponuku odborov, odborné kurzy, zahraničné stáže a exkurzie, mnohé aj duálny systém vzdelávania a najmä profesionálny prístup pedagógov. Intenzívne pracujeme na tom, aby naše školy boli modernými a atraktívnymi vzdelávacími inštitúciami, ktoré otvárajú dvere na vysoké školy, pripravujú absolventov pre reálny život, budúce pracovné zaradenie a prax," dodal Majerský.

      Pod gesciou PSK vznikla k tlačenej informačno-študijnej brožúre KamPo základnej? aj nová webová stránka www.kampo.sk.

pic
Foto: PSK

Web je autorským produktom víťaza druhého ročníka programátorskej súťaže Šarišský hackathon, absolventa Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej v Prešove Mareka Gogoľa. Deviataci a verejnosť na ňom rovnako nájdu všetky potrebné informácie o stredných školách PSK.

​​​​​​​ Na webe je možnosť otestovať sa v takzvanej Predpovedi štúdia.

Organizácie v pôsobnosti PSK - školy a školské zariadenia nájdete TU.

pic
Foto: PSK
Čo treba vedieť o koronavíruse

Apríl 2020

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-

Prehľad udalostí:

· Medzinárodný deň vtáctva, Medzinárodný deň zábavy v práci,
· Celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka ZŠ (Testovanie 9-2020, T9-2020) sa uskutoční z predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra, maďarský jazyk a literatúra
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131