Autor textu: Júlia Kónyová
11.03.2020

Tanečný venček

Vstup žiakov 8. a 9. ročníka zo ZŠ v Kráľovskom Chlmci do spoločnosti bol mimoriadne vydarený.

Foto: Tanečný večierok ZŠ v Kráľovskom Chlmci 

              Kráľovský Chlmec 11. marca (Skolske.sk) -            

Dňa 22. 2. 2020 sa splnil veľký sen žiakov 8. a 9. ročníka zo ZŠ v Kráľovskom Chlmci. Uskutočnil sa ich tanečný venček, po ktorom tak veľmi túžili od začiatku školského roka.    
        
Tanečný kurz absolvovali pod vedením Ing. F. Štofana. Boli to krásne piatkové popoludnia, ktoré sme spolu strávili nácvikom tancov na záverečný večer.         
   
Tanečný venček sa začal o 15:30 generálnou skúškou, na ktorú sme si pozvali hostí – blízku rodinu a učiteľov, ktorí by sa už do sály večer nezmestili. Aj im sme chceli predviesť, ako sme sa naučili tancovať. Začali sme nástupom, a potom sme tancovali. Pritom sme sa usmievali na kamarátov, súrodencov, starých rodičov... Ja som nemala trému, ale našli sa aj takí, ktorí mali. Od divákov sme dostali krásne kytice  a čokolády aj od pani učiteliek, ktoré sme na generálku pozvali. Boli sme radi, že sa na nás prišli pozrieť. Nácvik trval asi hodinu.           

 

pic
Foto: Tanečný večierok ZŠ v Kráľovskom Chlmci 

Potom sme sa už prezliekli do večerných šiat a chlapci si dali obleky. Museli sme sa odfotiť s partnermi, s rodičmi... Potom už začali prichádzať hostia. Usadili sa podľa zasadacieho poriadku. Páni učitelia mali svoj stôl a každá rodina tiež svoj. Všetci boli pyšní a hrdí na svoje deti, z ktorých sa zrazu stali krásne slečny a mladí muži.            

Tanečný večer sa otvoril prestrihnutím stuhy, a potom Bianka Kónyová predniesla dojímavý poďakovací prejav, pri ktorom plakala aj ona a veru aj nám a rodičom tiekli slzy po tvári! Povinné tance sme zatancovali výborne. Okrem našich žiakov sme mali aj partnerky na výpomoc, lebo bolo málo dievčat. Vykrútili sme aj svoje triedne učiteľky a učiteľov a rodičov. Potom nasledovali stoličkový a jablkový tanec, pri ktorom sme sa aj my, aj rodičia od srdca zasmiali. Dievčatá dostali na pamiatku od chlapcov kvetinové náramky a chlapci pierka z kvetov. Bolo to veľmi pekné.     

        V závere oficiálnej časti sme všetci dostali osvedčenie o ukončení tanečného kurzu. Vyhlásili aj kráľovnú a kráľa večera – Tünde Pongová z 9. A a Luca Bonora z 9. B. A nasledovala voľná zábava, ktorá trvala do štvrtej ráno. Všetci sa veselo zabávali. Boli sme šťastní, že sme kurz absolvovali úspešne. Ďakujeme Ing. Štofanovi zato, že mal s nami trpezlivosť a rodičom, že nám umožnili zúčastniť sa tohto pekného večera.  

Redaktor junior TASR Júlia Kónyová. 9. A   Foto: Bianka Kónyová, Mgr. Mária Hriciková   

pic
Foto: Tanečný večierok ZŠ v Kráľovskom Chlmci 
pic
Foto: Tanečný večierok ZŠ v Kráľovskom Chlmci 
pic
Foto: Tanečný večierok ZŠ v Kráľovskom Chlmci 
pic
Foto: Tanečný večierok ZŠ v Kráľovskom Chlmci 
pic
Foto: Tanečný večierok ZŠ v Kráľovskom Chlmci 
pic
Foto: Tanečný večierok ZŠ v Kráľovskom Chlmci 
Čo treba vedieť o koronavíruse

Jún 2020

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-

Prehľad udalostí:

Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131