Autor textu: Mária Tarišková
01.07.2020

Zámok Schloss Hof: 5. júla poteší slovenských návštevníkov špeciálny program

Hľadáte inšpiráciu na letný výlet?

Foto: Schloss Hof Kinder mit Pferd © Schloß Schönbrunn Kultur- und Betriebsges.m.b.H. - Severin Wurnig

Bratislava 01.07.2020 (Skolske.sk/OTS)

Zámok Schloss Hof, ktorý sa rozprestiera neďaleko Bratislavy, pozýva návštevníkov zo Slovenska prežiť sviatočný deň plný unikátnych zážitkov a príjemného relaxu v objatí prírody. 5. júla je pre slovenských návštevníkov pripravený extra program.

Schloss Hof Große Kaskade © Schloß Schönbrunn Kultur- und Betriebsges​​​​​​​

Cesta do minulosti so slovenským lektorom
Ak patríte medzi milovníkov histórie, určite si nenechajte ujsť možnosť zúčastniť sa prehliadky zámku so slovenským lektorom. Prehliadková trasa vás zavedie do prepychových interiérov, kde môžete obdivovať obytný apartmán princa Eugena Savojského, skvostné komnaty cisárovnej Márie Terézie či slávnostnú sálu s hodnotnou výzdobou. Neopakovateľnú atmosféru života na zámku obohacuje mimoriadna výstava s titulom „Princ Rudolf - syn cisárovnej Sisi". Stredobodom mimoriadnej výstavy, ktorá je umiestená v severnom krídle zámku Schloss Hof, je korunný princ Rudolf, jediný syn cisárovnej Alžbety. Vzácne exponáty úplne pohltia návštevníkov všetkých vekových kategórií. Stálu i mimoriadnu výstavu si môžete pozrieť aj individuálne. Aj vďaka popisným textom v slovenskom jazyku budete mať z návštevy výstav plnohodnotný zážitok.

Schloss Hof Kutsche © Schloß Schönbrunn Kultur- und Betriebsges
​​​​​​​

Pre detských návštevníkov je pripravená špeciálna prehliadka so slovenským lektorom, ktorá je „šitá na mieru“ deťom a zaujme svojou nevšednosťou, pestrosťou a hravou formou. Deti sa vydajú na unikátnu exkurziu do minulosti, pričom sa môžu tešiť na pútavé priblíženie života v 18. storočí. O zábavu i učenie hravou formou je postarané.

Letná zábava a relax pre celú rodinu
70-hektárový zámocký areál Schloss Hof je miestom fascinujúcej histórie, pestrých zážitkov i prírodných krás. Doprajte svojim ratolestiam možnosť zajazdiť si na poníkoch či rozvíjať kreatívneho ducha počas tvorivých aktivít v Detskom a rodinnom svete v Bäckenhofe. Nielen deti ocenia možnosť vychutnať si pohľad na zámocký areál z koča. Príjemným spestrením sú aj pútavé ukážky remeselnej práce v autentickej dielni.

Schloss Hof Spielplatz © Schloß Schönbrunn Kultur- und Betriebsges.m.b.H. - Severin Wurnig

Po tom, ako si dosýta vychutnáte špeciálnu programovú ponuku, určite nevynechajte ani návštevu barokovej záhrady s pôsobivým uplatnením vodných a skulpturálnych prvkov, ktorá sa rozprestiera na ploche neuveriteľných 15 hektárov. Očaria vás tu romantické zátišia, pikniková lúka, 35 000 kvetín, tajomný labyrint a bludisko s vyhliadkovou plošinou. Myslíme aj na najmenších – zámocký areál zahŕňa idylický statok s kontaktnou zoo, dobrodružné ihriská, ihrisko s vodnými hrami a zážitkové okruhy, ktoré deťom ponúkajú bohaté možnosti trávenia voľného času.

Za krásnymi miestami nemusíte cestovať ďaleko. „Na skok“ od Bratislavy na vás čaká fascinujúci svet baroka. Stačí len prísť a objavovať.

Tip: Navštívte zámocký komplex Schloss Hof s výhodnou rodinnou vstupenkou. Deti do 6 rokov majú vstup grátis.
 

Termín:      5. 7. Špeciálny program pre slovenských návštevníkov | zámocký areál Schloss              Hof je otvorený od 10:00 do 18:00 hod.
Miesto:     Schloss Hof 1, 2294 Schloßhof
www.schlosshof.at/sk

Schloss Hof Aerial 0002© Schloß Schönbrunn Kultur- und Betriebsges​​​​​​​

Čo treba vedieť o koronavíruse

September 2020

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-

Prehľad udalostí:

· Svetový deň lekárnikov
Napíšte nám [email protected] alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131