Autor textu: TASR
30.09.2020

Rezort obrany hľadá nádejných budúcich ministrov, ponúka odborné stáže

Z vlastnej skúsenosti viem, že študenti takéto príležitosti na získanie praxe vítajú, uviedol minister obrany SR Jaroslav Naď.

Na archívnej snímke minister obrany SR Jaroslav Naď. FOTO TASR - Jaroslav Novák.

Bratislava 30. septembra (TASR) - Ministerstvo obrany (MO) SR chce podporiť profesionálny rozvoj študentov druhého stupňa vysokých škôl so záujmom o bezpečnostnú a obrannú politiku a dianie doma a vo svete. V tejto súvislosti s heslom Hľadá sa budúci minister obrany! ponúka bezodplatné odborné stáže na zimný semester v školskom roku 2020/2021. TASR o tom informovala hovorkyňa rezortu obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.

"Počas štúdia na vysokej škole som aj ja sám absolvoval stáž na ministerstve obrany, konkrétne na vtedajšej sekcii obrannej politiky a medzinárodných vzťahov. Preto z vlastnej skúsenosti viem, že študenti takéto príležitosti na získanie praxe vítajú," uviedol minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO).

"Chceme, aby sme na Slovensku mali odborne pripravených mladých profesionálov, ktorí budú v budúcnosti prínosom pre obranu a bezpečnosť Slovenska. Preto si berieme za zodpovednosť vytvoriť im prostredníctvom stáží priestor pre získanie skúseností a poznatkov priamo z centra – od profesionálov v našom rezorte," doplnil minister.

Študenti si môžu vybrať stáž v rámci rôznych organizačných zložiek rezortu obrany, a to napríklad v rámci kancelárie ministra obrany na sekretariáte, komunikačnom odbore, odbore protokolu, odbore vládnej a parlamentnej dokumentácie a sekretariáte Kolégia ministra obrany či v kancelárii štátneho tajomníka.

Stáž ponúka aj sekcia obrannej politiky, a to konkrétne na odbore manažmentu zdrojov, odbore stratégie a riadenia obrany, odbore výstavby ozbrojených síl a obranného plánovania a odbore medzinárodných vzťahov. Sekcia ľudských zdrojov ponúka študentom možnosť získať skúsenosti na odbore rozvoja ľudských zdrojov, odbore sociálnej politiky a tiež odbore mobilizácie a záloh ozbrojených síl.

Príležitosť majú aj právnici, a to na sekcii legislatívy a práva, konkrétne na odbore legislatívy, odbore právneho poradenstva a zmluvných vzťahov, ďalej tiež na odbore právneho zastupovania a odbore medzinárodného práva. Stáž bude možné absolvovať aj na analytickom útvare ministerstva obrany.

Záujemcovia sa môžu hlásiť do 12. októbra na adrese [email protected] Podmienkou je zaslať na uvedenú adresu motivačný list a životopis vo formáte europass. Zároveň je potrebné v žiadosti uviesť konkrétnu zložku, v ktorej chce študent praxovať.
Čo treba vedieť o koronavíruse

Október 2020

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-

Prehľad udalostí:

· Svetový deň osteoporózy, Medzinárodný deň stromov, Európsky deň štatistiky
Napíšte nám [email protected] alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131