Oficiálny portrét prezidenta SR je možné objednať TU
Autor textu: Mária Tarišková
19.10.2020

Godzone tour 2020 bude. Nesie názov TO, na čom záleží

Organizátori z projektu Godzone našli spôsob, ako zrealizovať turné aj tento rok.

Foto: Godzone tour 2020

Bratislava 19.10.2020 (Skolske.sk/OTS)

Počas aktuálnej situácie prichádzajú organizátori z projektu Godzone s inovatívnym spôsobom, ako odovzdať posolstvo evanjelia aj tento rok. Pripravujú unikátny koncertný film, ktorý bude spojením pútavých príbehov, modernej videoprodukcie a plnohodnotného hudobného zážitku.

Tohtoročné Godzone turné je už dvanástym v poradí. Pravidelne prebieha od roku 2009, v období Týždňa Cirkvi pre mládež. Cieľom projektu Godzone je priblížiť evanjelium kreatívnym spôsobom a odovzdať svedectvo vlastného života. Téma turné znie: TO, na čom záleží.

V čase, keď máme pocit, že prichádzame o všetky svoje istoty, ľudia strácajú nádej, pretože ich valcujú okolnosti. My však veríme, že práve kresťania sú tí, ktorí sú nositelia nádeje. Túžime všetkých upriamiť na TO, na čom záleží,“ vysvetľuje posolstvo tohtoročnej témy Július Slovák, riaditeľ projektu Godzone. „Vzhľadom na aktuálnu situáciu nemôžeme turné urobiť tak, ako sme boli doteraz zvyknutí, no zároveň je to priestor pre úplne nový koncept.“

Tento rok teda iný bude. Keďže turné láka svojím prevedením každoročne tisícky účastníkov a zorganizovať podujatie tohto typu momentálne nie je možné, organizátori sa rozhodli celovečerný program spracovať ako koncertný film. Práve filmové spracovanie vytvára spôsob, ako priniesť radostnú správu evanjelia, nádej a povzbudenie aj do týchto dní. Ide o koncertný film, ktorý bude spojením pútavého filmového zážitku a hudobnej produkcie.

V histórii jedenástich ročníkov bude tak tohtoročné turné po prvýkrát spracované do filmovej podoby. Premiéra filmu je naplánovaná na 11. a 12. decembra 2020, kedy si ľudia budú môcť pozrieť film online v oba dni. Film bude dostupný pre kohokoľvek a to priamo z pohodlia domova.
Jedinečnú atmosféru zachytáva oficiálne promo video ku Godzone tour 2020:

Film však nie je všetko, čo si organizátori pripravili. Ak to aktuálna situácia a bezpečnostné opatrenia dovolia, premiére filmu bude v dátume od 30. novembra do 5. decembra 2020 predchádzať 48 malých podujatí na Slovensku a 25 v Česku. Godzone tour tak navštívi o mnoho viac miest, ako sme boli zvyknutí.

Podujatia budú predstavovať kombináciu filmového zážitku a živého programu, ktorý nadviaže na premietaný film. Vstup bude aj tento rok opäť zadarmo. V každej sále bude kapacita povolená podľa platných hygienických nariadení. S ohľadom na situáciu a s myšlienkou prísť k ľuďom bližšie, sa dobrovoľnícky Godzone tím rozdelí na 8 menších tímov, aby počas šiestich dní, navštívili spolu až 48 sál po celom Slovensku. Podobne bude prebiehať scenár aj v Česku.

Všetky aktuálne informácie o priebehu turné záujemcovia nájdu na: tour.godzone.sk 
Projekt Godzone je evanjelizačný projekt, ktorý vznikol v roku 2010. Je zastrešený Združením kresťanských spoločenstiev mládeže a garantmi projektu katolícki kňazi Ján Buc, Ondrej Chrvala a Juraj Ďurnek SchP.

Júl 2024

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]