Autor textu: TASR
07.02.2021

Ondek: S učiteľmi by sa mali očkovať aj ďalší pracovníci škôl

Odborový zväz opätovne zdôraznil, aby sa pri otváraní škôl zohľadňovala epidemická situácia v jednotlivých regiónoch.

Na archívnej snímke predseda Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy na Slovensku Pavel Ondek. FOTO TASR - Jakub Kotian

Bratislava 7. februára (TASR) - Odborový zväz pracovníkov školstva a vedy na Slovensku (OZ PŠaV) ocenil rozhodnutie o zmene očkovacej stratégie, podľa ktorej budú prednostne očkovaní učitelia. Vládu SR a ministra školstva však žiada, aby boli spoločne s učiteľmi očkovaní všetci zamestnanci, ktorí zabezpečujú prevádzku školy pri prezenčnej forme vyučovania. TASR o tom informoval predseda zväzu Pavel Ondek.
      
Odborový zväz opätovne zdôraznil, aby sa pri otváraní škôl zohľadňovala epidemická situácia v jednotlivých regiónoch. "Z dôvodu zabezpečenia bezpečnosti sa niekoľkonásobne zvyšujú požiadavky na frekvenciu a dôslednosť činností s tým spojených. Preto upriamujeme pozornosť na to, že aj nepedagogickí zamestnanci by mali byť zaradení pri očkovaní v tej istej skupine ako učitelia, vychovávatelia a odborní zamestnanci," píše sa v stanovisku zväzu. Pripomenuli tiež, že prevádzka školských jedální je dôležitou službou zákonným zástupcom detí a žiakov, ktorí môžu pokračovať vo svojej pracovnej činnosti.
      
Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) po piatkovom (5. 2.) rokovaní vlády informoval o zmene očkovacej stratégie. Prvými dávkami vakcín od AstraZeneca, ktoré majú prísť budúci týždeň na Slovensko, sa budú očkovať prioritne učitelia. Pôjde najmä o tých, ktorí vyučujú prezenčne.
      
Od pondelka (8. 2.) sa môže obnoviť vyučovanie napríklad v materských školách, na prvom stupni základných škôl či na základných školách na druhom stupni pre skupiny jedného pedagogického zamestnanca a najviac piatich žiakov, ak podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu. V okresoch, ktoré sú v čiernej fáze, sa školy neotvoria.

Máj 2024

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-
Napíšte nám [email protected]