Autor textu: TASR
22.03.2021

Do 6. apríla majú byť v MŠ a ZŠ najmä deti rodičov s prezenčným výkonom práce

Príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva má kompetenciu školu zatvoriť, ak vydá takéto rozhodnutie na základe posúdenia epidemiologickej situácie.

Ilustračná snímka, FOTO TASR - Jaroslav Novák

Bratislava 22. marca (TASR) - Až do 6. apríla platí, že v materských školách (MŠ) a na prvom stupni základných škôl (ZŠ) majú byť deti rodičov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce. Pôvodne toto rozhodnutie ministra platilo do nedele 21. marca, avšak došlo k jeho zmene. 

Ak riaditeľ MŠ alebo ZŠ spolu so zriaďovateľom a na základe odporúčania regionálneho úradu verejného zdravotníctva posúdi epidemiologickú situáciu a možnosť plnenia požiadavky na obmedzenie mobility vo svojej obci, môže riaditeľ školy, prípadne zriaďovateľ, určiť, že do školy môžu prísť aj deti a žiaci, ktorí nemajú prístup k online vzdelávaniu. Rovnako aj vtedy, ak situácia v rodine neumožňuje dieťaťu plnohodnotne sa vzdelávať z rôznych dôvodov. Rozhodujúcim faktorom má byť podľa rozhodnutia ministra školstva to, aby škola postupovala v najlepšom záujme dieťaťa.

Príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva má kompetenciu školu zatvoriť, ak vydá takéto rozhodnutie na základe posúdenia epidemiologickej situácie.

Zároveň v doterajšom režime pokračujú špeciálne materské školy, materské školy pri zdravotníckych zariadeniach, základné školy na druhom stupni, základné školy pri zdravotníckych zariadeniach, špeciálne základné školy, stredné školy a špeciálne stredné školy.

Vzhľadom na to, že školské vyučovanie v školách je mimoriadne prerušené, dennú formu štúdia možno uskutočňovať aj ako dištančnú. "Pričom prezenčné vzdelávanie a dištančné vzdelávanie sú rovnocenné," uvádza sa v rozhodnutí šéfa rezortu školstva zverejnenom na webe rezortu školstva. 

Okrem toho sa upravilo aj to, že na účely prijímania na vzdelávanie v strednej športovej škole v školskom roku 2021/2022 sa nebude vyžadovať potvrdenie národného športového zväzu o tom, že žiak je uvedený v zozname talentovaných športovcov.

Čo treba vedieť o koronavíruse

Január 2022

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]