Autor textu: TASR
21.07.2021

Gröhling: Zaregistrované sú len tri subjekty v registri nesieťových škôlok

Rezort školstva finalizuje registrovanie škôl, ktoré majú záujem o zaradenie do siete škôl.

Ilustračná snímka. FOTO TASR - Radovan Stoklasa

Bratislava 21. júla (TASR) - Momentálne sú zaregistrované len tri subjekty v registri nesieťových materských škôl. Po rokovaní vlády to uviedol minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS). Vyzval rodičov a zriaďovateľov k tomu, aby subjekty registrovali do tohto registra.
      
"Predprimárne vzdelávanie bude od septembra povinné pre päťročné deti. Prvýkrát sme ho otvorili pre nesieťové materské školy. Následne tieto nesieťové škôlky, aby dostávali príspevok na päťročné deti, sa musia registrovať v rámci registra pre nesieťové škôlky," vysvetlil šéf rezortu školstva. Ako poznamenal, register je otvorený a momentálne sú zaregistrované len tri subjekty, pričom ich je podľa Gröhlinga viac.
      
Povinné predprimárne vzdelávanie budú môcť deti od 1. septembra plniť v materských školách zaradených v sieti škôl a školských zariadení (zriadené obcou alebo mestom, cirkevné a súkromné), zariadeniach predprimárneho vzdelávania registrovaných ministerstvom školstva a individuálnou formou. Rezort školstva finalizuje registrovanie škôl, ktoré majú záujem o zaradenie do siete škôl. Možnosť prihlásiť sa majú aj nesieťové materské školy, ktoré chcú pôsobiť ako sieťové, a to prostredníctvom formulára zverejneného na stránke ministerstva.

Čo treba vedieť o koronavíruse

September 2021

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
Napíšte nám [email protected]