Autor textu: TASR
30.08.2021

Husár: Využitie možností školského semaforu zabezpečí pohyb žiakov

Miera uvoľnenia opatrení v rámci športu závisí od farby okresu, v ktorom sa daná škola nachádza.       

Na archívnej snímke štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVŠ) SR pre šport  Ivan Husár, FOTO TASR - Martin Baumann

Bratislava 30. augusta (TASR) – Iba plné využitie možností školského semaforu zabezpečí dostatok pohybu žiakov. Uviedol to štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR pre šport Ivan Husár. TASR o tom informoval odbor komunikácie a marketingu rezortu školstva. 

Ministerstvo školstva sa pri koncipovaní pravidiel fungovania nového školského roka riadi platnými vyhláškami Úradu verejného zdravotníctva SR, nariadeniami vlády a tiež COVID automatom. Pre sprehľadnenie opatrení vytvoril rezort školský semafor, ktorý obsahuje všetky potrebné informácie. Miera uvoľnenia opatrení v rámci športu závisí od farby okresu, v ktorom sa daná škola nachádza.       

Telesná a športová výchova je napríklad v zelenej a oranžovej farbe COVID automatu povolená v exteriéri aj interiéri. V prípade priaznivých klimatických podmienok rezort odporúča vykonávať tieto aktivity najmä na školskom dvore. "V interiéri je dôležité, aby sa minimalizovalo premiešavanie tried. Na telesnej výchove môžu žiaci cvičiť bez rúška," pripomenul Husár. 

Školské telocvične je možné v novom školskom roku využívať na vyučovanie telesnej a športovej výchovy či na krúžkovú činnosť. Takisto ich je možné prenajímať športovým klubom alebo organizáciám. Športové krúžky v rámci školských klubov detí je možné usporiadať s minimalizovaním premiešavania tried. Po skončení vyučovania je možné realizovať aj športové krúžky organizované športovými klubmi podľa športového COVID automatu v režime tréningov športových klubov.

pic
Ilustračná snímka, FOTO TASR – Milan Kapusta

Ministerstvo školstva zároveň odporúča lyžiarske kurzy alebo iné organizované viacdňové pohybové aktivity neorganizovať. A to najmä z dôvodu možných komplikácií pri zhoršení pandemickej situácie a tiež storno poplatky. 

"Od riaditeľov a zriaďovateľov škôl očakávame súlad nimi prijatých pandemických opatrení v ich školách s odporúčaniami ministerstva. Týmto spôsobom všetci spoločne prispejeme k tomu, aby sa naše deti čo najviac hýbali a posilňovali tým vlastnú imunitu," uzavrel Husár.

Čo treba vedieť o koronavíruse

Október 2021

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-
-
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]