Autor textu: TASR
06.09.2021

Školy môžu organizovať lyžiarske kurzy, ministerstvo ich však odporúča zvážiť

Následky a prípadné komplikácie spojené so zrušením kurzu z dôvodu zhoršenia pandemickej situácie budú školy musieť následne znášať samé, uviedol rezort školstva.

Ilustračná snímka. FOTO TASR - Ján Krošlák

Bratislava/Liptovský Mikuláš 6. septembra (TASR) - Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) nezakázalo organizáciu lyžiarskych výchovno-výcvikových kurzov (LVVK) a ani iných pohybových aktivít v prírode. Riaditeľom škôl odporučilo, aby kurzy zvážili, a to s ohľadom na náročný proces prípravy a organizácie zo strany školy v nepredvídateľnej pandemickej situácii. V stanovisku pre TASR to uviedol komunikačný odbor rezortu školstva. Ide o reakciu na zástupcov horských stredísk, ktorí v utorok (31. 8.) vyzvali ministerstvo na zmenu komunikácie v súvislosti s lyžiarskymi kurzami.
      
„Školy môžu organizovať takéto kurzy, avšak následky a prípadné komplikácie spojené so zrušením kurzu z dôvodu zhoršenia pandemickej situácie budú musieť následne znášať samé. Rovnako môžu školy žiadať o príspevok na LVVK, ktorý im bude preplatený až po uskutočnení kurzu,“ spresnil rezort školstva s tým, že ministerstvo si uvedomuje dôležitosť, sociálny aj zdravotný význam lyžiarskych kurzov pre deti a mládež.
      
Zástupcov horských stredísk prekvapilo, že ministerstvo školstva na jednej strane odporúča telesnú výchovu realizovať v exteriéri, no na druhej strane neodporučilo organizovať lyžiarske zájazdy. Pobyt a pohyb na čerstvom vzduchu je podľa nich bezpečnejšia alternatíva ako sedenie v uzavretých miestnostiach. Rezort školstva preto cez týždeň vyzvali na podporu organizácie lyžiarskych kurzov.

Čo treba vedieť o koronavíruse

Október 2021

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-
-
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]