Autor textu: TASR
01.03.2022

Štefanec doterajší priebeh CoFoE hodnotí pozitívne

Europoslanec pripomenul, že on sám v rámci CoFoE zorganizoval diskusie na tému ekonomického vývoja, digitalizácie a budúcnosti založenej na kresťanských hodnotách.

Vlajky Európskej únie, foto z archívu. FOTO TASR/AP.

Bratislava/Brusel 1. marca (TASR) - Slovenský europoslanec Ivan Štefanec (KDH) doterajší priebeh Konferencie o budúcnosti Európy (CoFoE) hodnotí pozitívne. Európske témy je však podľa neho potrebné vniesť do domácej politiky a vzdelávania.

Konferencia o budúcnosti Európy, ktorá sa začala na jar 2021, dáva občanom členských krajín EÚ priestor vyjadriť sa k budúcemu smerovaniu Únie.

"Už samotný fakt, že občania EÚ môžu priamo vyjadriť svoje predstavy, nápady a návrhy na budúcnosť Európy, je pozitívum. O to viac, že sa nimi európske inštitúcie musia následne zaoberať," povedal pre TASR Štefanec zo skupiny európskych ľudovcov (EPP).

Europoslanec pripomenul, že on sám v rámci CoFoE zorganizoval diskusie na tému ekonomického vývoja, digitalizácie, ochrany detí na internete, regionálneho rozvoja, striebornej ekonomiky a budúcnosti založenej na kresťanských hodnotách.

Za zásadné podľa svojich slov považuje osvojenie si európskej integrácie ako vlastnej témy. K tomu má dopomôcť aj CoFoE. Taktiež zdôraznil potrebu vniesť európske témy do každodennej domácej politiky a tiež do vzdelávania na školách.

Jednou zo súčastí konferencie sú aj štyri občianske panely. Tie sa od septembra 2021 do februára 2022 stretli trikrát a následne predložia svoje odporúčania, ktorými sa na svojich zasadnutiach bude zaoberať Európsky parlament.

Štefanec sa domnieva, že nedostatky jednotlivých odporúčaní sa vyskytnú až vtedy, keď sa nimi začnú europoslanci zaoberať priamo. Preto je podľa neho možné, že k odporúčaniam panelov budú predložené pozmeňujúce návrhy či iné opatrenia. Takisto očakáva, že výstupy a záver konferencie dokážu medzi ľuďmi viac zarezonovať. 


Apríl 2024

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]