Autor textu: Mária Tarišková
11.11.2022

Ako napísať CV, aby ste zaujali a ako vybudovať svoju značku cez Linkedin?

7. až 9. novembra sa uskutočnili na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre Univerzitné kariérne dni.

Foto: OZ múdry pes

Bratislava 11.11.2022 (Skolske.sk)

7. až 9. novembra sa uskutočnili na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre Univerzitné kariérne dni, počas ktorých sa študenti tejto univerzity mohli zúčastniť rôznych prednášok zameraných na naštartovanie ich budúcej kariéry.

​​​​​​​Ako napísať CV, aby ste zaujali a ako vybudovať svoju značku cez Linkedin? Čo hovoriť na pohovore, aby vás prijali a ako rozbehnúť úspešnú kariéru? Odpoveď na tieto otázky mali možnosť získať účastníci workshopu s Ľubomírom Drangom, kariérnym koučom z občianskeho združenia múdry pes, ktorý v oblasti ľudských zdrojov pracuje už viac ako 25 rokov a má praktické skúsenosti s výberom talentov na Slovensku i v zahraničí. Počas svojej kariéry vyhľadával pre svojich klientov kandidátov na vrcholové, ale aj na výkonné funkcie.Hosťom týchto workshopov bola prevádzková personálna manažérka Tesco SR, a.s., Miroslava Rychtárechová, ktorá má dlhoročné skúseností z oblasti budovania funkčných tímov pri otváraní siete Hypermarketov ako aj tvorby stratégie riadenia ľudských zdrojov. Spolu so svojim tímom sa v súčasnosti venuje vytváraniu dobrého miesta pre prácu, budovaniu inkluzívnej kultúry a podpory diverzity pre tisíce kolegov a kolegýň.
 
Uvedomujeme si, že ako spoločnosť starneme a nám záleží na tom, aby sme práve týchto mladých študentov oslovili. Prichádzajú k nám mladí kandidáti, ktorí už majú dokonca aj zahraničné skúsenosti, ale mnohí aj takí, ktorí nevedia ešte čo chcú. Pre skupiny čerstvých absolventov a absolventov, ktorí skončili maximálne pred dvoma rokmi máme v našej spoločnosti Tesco vytvorený absolventský program, v ktorom ich pripravujeme aj prostredníctvom  rôznych manažérskych školení na budúcich vedúcich prevádzok. Prihlásiť sa do tohto programu študenti môžu už na jar v roku 2023,” povedala personálna manažérka Miroslava Rychtárechová, bývalá absolventka SPU v Nitre.  
 
Mňa osobne prekvapilo, že mnoho študentov ešte stále má záujem hľadať prácu klasickým spôsobom. Dnes už mnoho hlavne zahraničných firiem využíva na náborové procesy sofistikované metódy cez sociálne siete a títo mladí končiaci študenti by na nich rozhodne mali už byť teraz aktívni,” poznamenal Ľubomír Dranga.
 
Projekt “Kariérne workshopy pre stredné a vysoké školy” organizuje občianske združenie múdry pes v spolupráci so spoločnosťou sli.do a mediálnym partnerom projektu, tlačovou agentúrou TASR.

Čo treba vedieť o koronavíruse

Február 2023

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
-
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]