Autor textu: TASR
25.11.2022

Angažovaná škola: Ocenenie získala jedna základná a jedna stredná škola 

Víťazom v kategórii základná škola a držiteľom zlatej značky Angažovaná škola sa stala Základná škola Marcelová s projektom Plníme detské sny.

Ilustračná snímka. FOTO TASR – Milan Kapusta

Bratislava 25. novembra (TASR) - V rámci tretieho ročníka ocenenia Angažovaná škola ocenili jednu základnú a jednu strednú školu. Do oceňovania sa v roku 2022 prihlásilo osem škôl s 11 projektmi. TASR o tom informovala Eva Ščepková, PR manažérka Platformy dobrovoľníckych centier a organizácií.

      Oceňovanie s názvom Angažovaná škola je zamerané na zdôraznenie a ocenenie práce škôl, ktoré realizujú "service learningové projekty", podporujú aktívne občianstvo mládeže a realizujú aktivity v prospech komunity, ktorými dosahujú vzdelávacie ciele. "Tretí ročník oceňovania ukázal zmenu v kvalite výchovy k dobrovoľníctvu na školách. Školy už nevnímajú priestor na dobrovoľníctvo svojich žiakov iba v zbierkach a jednodňových podujatiach na skrášlenie verejného priestoru. Pripravujú s nimi dlhodobé projekty, ktoré menia komunitu a rozvíjajú všetkých ich účastníkov – žiakov, ale aj prijímateľov služby," uviedla Dominika Hradiská, riaditeľka Platformy dobrovoľníckych centier a organizácií, organizátora oceňovania Angažovaná škola.

      Víťazom v kategórii základná škola a držiteľom zlatej značky Angažovaná škola sa stala Základná škola Marcelová s projektom Plníme detské sny. V rámci projektu žiaci zrenovovali autobusove zastavky, vyčistili jasenovy lesik - ekopark a vybudovali oddychovo-relaxacnu zonu - detske ihrisko pre miestnu komunitu.

      Druhým držiteľom zlatej značky Angažovaná škola je Gymnázium Stropkov s projektom Srdce pre seniorov. Študenti so seniormi trávili aktívne voľný čas, či už pri spoločenských hrách, alebo na tvorivých dielňach. 

      Viacerým školám pridelili značku Angažovanej školy 2022.

Čo treba vedieť o koronavíruse

Október 2023

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]