Autor textu: OTS
20.04.2023

Inkluzívne kurikulum v digitálnej spoločnosti

Najväčšia učiteľská konferencia bude tento rok v Bratislave.

Foto: Dr. Josef RAABE Slovensko

Bratislava 20.04.2023 (Skolske.sk/OTS)

Jubilejný 10. ročník medzinárodnej odbornej konferencie pre pedagógov Učiteľ nie je ChatGPT sa bude konať 8. júna 2023 v Hoteli Saffron**** v Bratislave. Organizátorom najväčšieho podujatia pre učiteľov na Slovensku je odborné nakladateľstvo Dr. Josef RAABE Slovensko, odborným garantom Pedagogická fakulta Trnavskej univerzity v Trnave, spoluorganizátorom učebnicové vydavateľstvo EXPOL PEDAGOGIKA. 
 
Inkluzívne kurikulum v digitálnej spoločnosti – tak znie podtitul medzinárodnej odbornej konferencie pre učiteľov a riaditeľov všetkých typov škôl, na ktorých čaká celodenný maratón hlavných referátov, ale aj seminárov a worshopov. Odborný program konferencie je určený všetkým pedagógom, ktorým záleží na zvyšovaní kvality vzdelávania na Slovensku, pričom v bohatom programe si nájde každý niečo to svoje: ako riaditeľ či zástupca školy, tak aj učiteľ v základnej i v materskej škole.

„Podtitul konferencie vystihuje zameranie tohto ročníka a plne reflektuje aktuálne požiadavky na vzdelávanie pedagógov. Kurikulum, inklúzia a digitalizácia sú totiž práve tie oblasti v rámci ktorých môžu, či dokonca majú, pedagógovia na Slovensku v školskom roku 2022/2023 povinne absolvovať 20 hodín aktualizačného vzdelávania, a to najneskôr do 30. júna 2023. Účasťou na našej RAABE konferencii si túto svoju povinnosť môžu splniť,“ povedala Mgr. Mira Bianchi Schrimpelová, konateľka odborného nakladateľstva RAABE Slovensko.  

Ako dodala, na účastníkov čaká 8 hodín prezenčného vzdelávania v rámci odborného programu konferencie, ďalších 12 hodín vzdelávania absolvujú vďaka materiálom, ktoré im organizátor konferencie poskytne na samoštúdium. Každý účastník konferencie pritom získa certifikát o účasti na vzdelávacej aktivite, na základe ktorého mu riaditeľ školy vie vystaviť potvrdenie o absolvovaní aktualizačného vzdelávania.
 
Bohatý odborný program
Odborný program konferencie tvoria tento rok až štyri nosné tematické piliere:

1. Od digitálnych kompetencií k umelej inteligencii?
Je práca učiteľa v ohrození? Aké dôsledky na kvalitu vzdelávania bude mať digitálna (r)evolúcia v škole?

2. Vojnový konflikt ako príležitosť na rozvoj interkultúrnych kompetencií?
Vojna neďaleko nás alebo dopady sociálneho vylúčenia na začlenenie dieťaťa v triednych kolektívoch a budovanie pozitívnej atmosféry v triede. Vzdelávanie orientované na rozvoj interkultúrnych kompetencií. Ako na to?
 
3. Plán obnovy či plán obrody?
Čo sa budú učiť deti od roku 2026?

4. Procesy učenia a učenia sa
Prezentácia obvyklých aj neobvyklých metód, foriem a spôsobov.
 
V programe budú mať svoje miesto aj inovatívne metódy ako záruka, že sa súčasné vedenie školy dokáže zotaviť z krízy, vyrovnať so zvýšenou autonómiou a viesť svoju školu k efektívnej digitálnej transformácii. A tiež podpora vyučujúcich nižšieho sekundárneho vzdelávania v oblasti udržateľnosti.

Dodajme, že aktuálne už organizátori spustili prihlasovanie na konferenciu. V týchto dňoch začali so zverejňovaním už potvrdených lektorov aj tém. A veru, učitelia sa majú aj tento rok na čo tešiť.
 
PRVÉ ZVEREJNENÉ TÉMY NÁJDU UČITELIA TU
PRVÝCH POTVRDENÝCH LEKTOROV NÁJDETE TU.
PRIHLÁSIŤ SA NA KONFERENCIU MÔŽU UČITELIA TU.

Jún 2024

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]