Oficiálny portrét prezidenta SR je možné objednať TU
Autor textu: TASR
12.07.2023

Univerzita Komenského sa snaží, aby promócie boli tento rok udržateľnejšie a sociálne zodpovedné

V priestoroch Auly UK sa v tomto roku uskutoční približne 65 promočných slávností a obradov. Je to približne o desať percent menej ako po minulé roky.

Na snímke budova Univerzity Komenského na Šafárikovom námestí v Bratislave. FOTO TASR - Dano Veselský

Bratislava 12. júla (TASR) - Univerzita Komenského (UK) sa tento rok snaží, aby promócie boli udržateľnejšie a tiež sociálne zodpovedné. Informuje o tom na svojom webe najväčšia slovenská univerzita.
        
Pri výbere dodávateľa tubusov a obalov na diplomy zohľadnila UK sociálny aspekt. "Modré aj červené tubusy na magisterské diplomy a obaly na bakalárske diplomy sú vyrobené v chránenej dielni, ktorá zamestnáva najmenej polovicu pracovníkov so zdravotným postihnutím," uvádza univerzita.
        
V priestoroch Auly UK sa v tomto roku uskutoční približne 65 promočných slávností a obradov. Je to približne o desať percent menej ako po minulé roky. "UK mierne zvýšila počet promujúcich absolventov v skupinách a znížil sa tak celkový počet promočných hodín. Zámerom a cieľom bolo zefektívniť vysoké náklady na realizáciu a prevádzku a zabezpečiť tým primeranú energetickú úsporu," vysvetlila UK. Zároveň univerzita vysvetlila, že každý promujúci dostáva pre príbuzných štyri bezplatné lístky, ďalšie vstupenky si môžu zúčastnení zakúpiť pred začatím sa promočného obradu priamo na mieste.
        
Univerzita pripomenula, že zúčastniť sa na promócii nie je povinnosťou, diplom sa dá preberať aj v kancelárii študijného oddelenia.

Júl 2024

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]