Autor textu: TASR
03.08.2023

STU formuje študijný program pre energetickú udržateľnosť budov na Ukrajine

Nový študijný program by mal byť prispôsobený požiadavkám trhu práce a implementovaný na viacerých univerzitách na Ukrajine.

Stavebnej fakulty Slovenskej technickej univerzity (STU), archívna snímka. FOTO TASR - Pavel Neubauer

Bratislava 3. augusta (TASR) - Slovenská technická univerzita (STU) sa spolu s viacerými univerzitami zapojila do medzinárodného projektu Ukrenergy. Jeho cieľom je posilniť výučbu a vzdelávanie v oblasti energetickej udržateľnosti budov na Ukrajine. Zameriava sa aj na vytvorenie nového magisterského študijného programu v tejto oblasti. Informuje o tom STU na svojom webe.
        
Nový študijný program by mal byť prispôsobený požiadavkám trhu práce a implementovaný na viacerých univerzitách na Ukrajine. Cieľom projektu je aj posilnenie odbornosti pedagogických pracovníkov v oblasti energetickej udržateľnosti budov.
        
V rámci projektu sa spojilo celkovo 15 partnerov z Talianska, Poľska, Slovenska a Ukrajiny. Predstavujú najmä akademickú obec z rôznych oblastí vedy a výskumu. Nedávne stretnutie na Stavebnej fakulte STU v Bratislave zahŕňalo odborné prednášky, exkurzie a prezentácie študijných programov na bakalárskom a inžinierskom stupni ukrajinským partnerom.
        
​​​​​​​Spolupráca medzi univerzitami a partnermi má za cieľ riešiť nedostatok odborných vedomostí a fragmentáciu v tejto oblasti. Ďalším z cieľov projektu je podporiť šírenie poznatkov v oblasti European Green Deal v súlade s požiadavkami stanovenými Európskou úniou do roku 2030.

Čo treba vedieť o koronavíruse

December 2023

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-
-
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]