Oficiálny portrét prezidenta SR je možné objednať TU
Autor textu: TASR
25.09.2023

Stredná priemyselná škola stavebná E. Belluša v Trenčíne dostane miliónový grant na skvalitnenie vzdelávania

Celkové predpokladané náklady na projekt budú viac ako 1,23 milióna eur, Trenčiansky kraj bude projekt spolufinancovať sumou takmer 206.000 eur.

Na archívnej snímke študenti v priestoroch Strednej priemyselnej školy stavebnej Emila Belluša v Trenčíne. FOTO TASR - Radovan Stoklasa

Trenčín 25. septembra (TASR) - Študenti Strednej priemyselnej školy stavebnej (SPŠS) Emila Belluša v Trenčíne sa vďaka financiám z dánskej nadácie budú vzdelávať aj s využitím virtuálnej reality.Poslanci Zastupiteľstva Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) schválili na pondelkovom zasadnutí spolufinancovanie viac ako miliónového projektu.
        
Podľa vedúcej odboru regionálneho rozvoja Úradu TSK Martiny Lamačkovej cieľom projektu dánskej nadácie Villum Fonden je oživiť študijné programy technického odborného vzdelávania na SPŠS Emila Belluša v Trenčíne a čeliť poklesu počtu študentov na stavebných a remeselných profesiách. Modernizáciou zariadení a prijatím technológií XR a 3D tlačiarní bude laboratórium poskytovať najmodernejšie digitalizované školenia, čím sa posilní záujem o odborné vzdelávanie.
        
"V rámci projektu bude vybudované laboratórium virtuálnej reality, kde budú žiaci s pomocou digitálnej 3D techniky absolvovať praktické vyučovanie. Bude vytvorené prostredie plne simulujúce aktuálne potreby zamestnávateľov v sektore stavebníctva, ktoré nie je možné zabezpečiť priamou praxou v stavebnej výrobe. V rámci projektu
budú vytvorené študijné materiály pre vyučovanie digitálnou formou, bude realizované vzdelávanie pedagógov a žiakov,"
uviedla Lamačková.
        
Celkové predpokladané náklady na projekt budú viac ako 1,23 milióna eur, TSK bude projekt spolufinancovať sumou takmer 206.000 eur.
        
Podľa predsedu TSK Jaroslava Bašku je SPŠS Emila Belluša v Trenčíne jedinou školou na Slovensku, ktorá podobný miliónový grant získala. TSK ako zriaďovateľ školy podľa neho zaplatí len daň z pridanej hodnoty, ktorú nadácia neprepláca.

Júl 2024

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]