Autor textu: TASR
18.10.2023

Ocenenie Angažovaná škola získali dve školy a jeden internát

Hodnotiaca komisia vybrala 19 finalistov projektov a následne troch víťazov. 

Ilustračná snímka. FOTO TASR

Bratislava 18. októbra (TASR) - Víťazmi štvrtého ročníka ocenenia Angažovaná škola sa stali Základná škola Spojová z Banskej Bystrice s projektom zameraným na šírenie lásky ku knihám a Stredná odborná škola podnikania a služieb v Námestove, ktorá prepojila rôzne komunity v spoločnom poznávaní chránených stromov a vytvorení knihy LeSníček. Tretím víťazom je školský internát v Poprade, kde študenti zorganizovali stretnutie mládeže so seniormi z klubu dochodcov.

"Vo štvrtom ročníku oceňovania Angažovaná škola - národná cena za service learningový projekt sme prijali rekordných 35 prihlášok z 30 rôznych škôl z celého Slovenska, dokonca sa do tohto ročníka zapojili aj stredoškolské internáty," uviedla programová manažérka z Platformy dobrovoľníckych centier a organizácií a organizátorka oceňovania Angažovaná škola Daniela Ivanová. 

Hodnotiaca komisia vybrala 19 finalistov projektov a následne troch víťazov. Všetci 19 finalisti získali oficiálnu značku Angažovaná škola ako príklad dobrej praxe, pričom dve školy a jeden školský internát budú môcť používať "zlatú značku" pre víťazov. Odovzdávanie ocenenia sa konalo v rámci konferencie Dobrovoľníctvo ako nástroj zmeny, ktorá sa konala v utorok (17. 10.) v Poprade. 

Značku Angažovaná škola majú možnosť získať všetky školy na Slovensku od roku 2020. Cieľom ocenenia je zdôrazniť a oceniť prácu materských, základných a stredných škôl, ktoré realizujú service learningové projekty, podporujú aktívne občianstvo mládeže a realizujú aktivity v prospech komunity. Je súčasťou medzinárodnej ceny Regional Award for Successful Service-Learning Practice, ktorú v rámci strednej a východnej Európy s partnermi organizuje medzinárodná organizácia Interactive Open Schools. 

Apríl 2024

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]