Autor textu: TASR
02.01.2024

Vláda vyčlenila na projekt Edutech Spojenej školy Púchov a Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka  300.000 eur

Vysokoškolsko-stredoškolský kampus vznikne v areáli krajskej Spojenej školy Púchov a susednej Fakulty priemyselných technológií TnUAD. 

Na snímke busta Alexandra Dubčeka a študenti prichádzajúci do budovy Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne. FOTO TASR/Radovan Stoklasa

Púchov 2. januára (TASR) - Príprava vzdelaných ľudí pre potreby výskumu a vývoja a pre potreby trhu práce je hlavným cieľom projektu Edutech Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka (TnUAD) v Trenčíne a Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK). Vláda SR na svojom decembrovom výjazdovom zasadnutí v Trenčíne schválila na prvé projektové dokumentácie dotáciu vo výške 300.000 eur. Informoval o tom predseda TSK Jaroslav Baška.

Vysokoškolsko-stredoškolský kampus vznikne v areáli krajskej Spojenej školy Púchov a susednej Fakulty priemyselných technológií TnUAD. Okrem Spojenej školy Púchov a TnUAD sú v projekte zainteresované spoločnosti z regiónu ako Continental Púchov, RONA Lednické Rovne, Thyssenkrupp rothe erde Slovakia Považská Bystrica a ďalšie.

"Medzinárodná spolupráca je podčiarknutá strednými školami a univerzitami zo zahraničia. Pevne verím, že tento kampus začne o niekoľko rokov fungovať a prinesie pozitívne výsledky pre región Považia," skonštatoval Baška.

Projekt spoločného kampusu odštartoval v lete minulého roka podpisom memoranda, následne Zastupiteľstvo TSK schválilo uzatvorenie zmluvy o združení finančných prostriedkov. Zmluva špecifikuje nehnuteľnosti tvoriace areál kampusu, spôsob združovania finančných prostriedkov aj mechanizmus, ktorým sa budú zmluvné strany podieľať na financovaní spoločných stavebných objektov, či spôsob úpravy vlastníckych vzťahov po dokončení realizácie projektu.

Apríl 2024

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]