Oficiálny portrét prezidenta SR je možné objednať TU
Autor textu: TASR
08.07.2024

Združenie bezpečnostného a obranného priemyslu by privítalo zavedenie povinnej maturity z matematiky

Z nedávneho prieskumu realizovaného Študentskou radou stredných škôl pod záštitou rezortu školstva vyplýva, že až 84 percent stredoškolákov je proti zavedeniu povinnej maturity z matematiky.

Ilustračné foto. Foto: TASR - Daniel Stehlík

Bratislava 8. júla (TASR) - Združenie bezpečnostného a obranného priemyslu (ZBOP) SR by privítalo opätovné zavedenie povinnej maturity z matematiky. TASR o tom v pondelok informoval prezident združenia Tibor Straka. Úvahy o znovuzavedení skúšky oznámil minister školstva Tomáš Drucker (Hlas-SD) minulý týždeň (1. 7.) na tlačovej konferencii.

Absolventi stredných škôl sa vďaka maturite z matematiky ľahšie uplatnia v ďalšom živote, myslí si Straka. Zmysel to podľa neho má aj pre obranný priemysel. "Pre udržanie kroku s rýchlym rozvojom technológií v medzinárodnom meradle je nevyhnutné, aby pracovné sily disponovali analytickým myslením, logickým uvažovaním a schopnosťou riešiť problémy, čo úzko súvisí s kvalitným vzdelaním v prírodných vedách, ako je práve matematika," povedal Straka.

S povinnou maturitou z predmetu by súhlasil aj Klub 500. Matematika je podľa riaditeľa klubu Tibora Gregora jedným z kľúčových predmetov, ktorý rozvíja kritické myslenie, logické uvažovanie a schopnosť riešiť problémy. "Tieto zručnosti sú nevyhnutné nielen v oblasti prírodných vied a technológií, ale aj v každodennom živote a širokom spektre povolaní. Študenti, ktorí majú silné základy v matematike, sú lepšie pripravení na výzvy moderného sveta a majú vyššie šance na úspech v rôznych oblastiach," skonštatoval.

Z nedávneho prieskumu realizovaného Študentskou radou stredných škôl pod záštitou rezortu školstva vyplýva, že až 84 percent stredoškolákov je proti zavedeniu povinnej maturity z matematiky. V prípade možnosti výberu z viacerých stupňov náročnosti je nesúhlas s povinnou maturitou z matematiky nižší (64,2 percenta).

Júl 2024

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]