Oficiálny portrét prezidenta SR je možné objednať TU
Autor textu: TASR
10.07.2024

Ministerstvo školstva chce rozvíjať zručnosti mladých talentov na poli podnikania

Rezort školstva má podporiť vytváranie firiem prostredníctvom akceleračného programu a programu podnikavosti, ako aj financovaním služieb spojených s vycestovaním projektov vybraných akcelerátorom do USA.

TOmáš Drucker. Foto: TASR - Pavol Zachar

Bratislava 10. júla (TASR) - Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže (MŠVVaM) SR chce rozvíjať a posilňovať zručnosti mladých talentov na poli podnikania. Taktiež poskytnúť študentom skúsenosti s reálnym podnikaním a priamy kontakt s významnými mentormi a podnikateľmi. Vláda na stredajšom rokovaní schválila, že rezort školstva bude spolugestorom jedného z opatrení Akčného plánu Národnej stratégie výskumu, vývoja a inovácií 2030.
        
"MŠVVaM podporí vytváranie nových firiem prostredníctvom akceleračného programu a programu podnikavosti, ako aj financovaním služieb spojených s vycestovaním najlepších projektov vybraných akcelerátorom na cestu do USA," priblížili vo vlastnom materiáli.
        
Cieľom akceleračného programu je podľa nich podporiť inovácie na školách a identifikovať talent v regiónoch Slovenska, poskytnúť študentom skúsenosti s podnikaním a ponúknuť im priamy kontakt s významnými mentormi a podnikateľmi. Počas pobytu budú mať startupy možnosť zúčastňovať sa mentoringových, workshopových a networkingových aktivít s cieľom akcelerovať svoj produkt alebo službu.
        
Ako doplnili, cieľom programu podnikavosti je transformovať vnímanie a prístup účastníkov k inováciám, podnikateľskému mysleniu a riešeniu komplexných problémov. Objasnili, že ich úlohou bude generovať, rozvíjať a testovať inovatívne riešenia pre vopred definované výzvy. Z oboch programov postúpi jeden startup. Dva víťazné startupy teda podľa nich budú mať možnosť vycestovať na Georgia Institute of Technology, kde sa môžu prezentovať investorom a zoznámiť sa s americkým trhom.
        
"Zakomponovanie ministerstva školstva ako spolugestora opatrenia umožňuje riešiť problém nedostatočných podnikateľských zručností študentov, a tým podporiť kariérne rozhodnutia v prospech zakladania vlastného podnikania a inovatívnych spoločností," poznamenali v predkladacej správe.

Júl 2024

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]