Autor textu: TASR
20.02.2024

Vysoká škola múzických umení chce dostavať budovu na Svoradovej ulici

VŠMU je s takmer 1000 študentmi najväčšou umeleckou školou na Slovensku. 

Archívna snímka fakulty Vysokej školy múzických umení v Bratislave. FOTO TASR - Dano Veselský

Bratislava 20. februára (TASR) - Vysoká škola múzických umení (VŠMU) chce dostavať budovu na Svoradovej ulici v Bratislave. V budúcnosti by tam mali sídliť viaceré súčasti školy. Zástupcom Ministerstva školstva, výskumu, vývoja a mládeže (MŠVVaM) SR to na stretnutí uviedlo vedenie VŠMU. Štátny tajomník rezortu Róbert Zsembera po ňom vyzdvihol budovanie dobrého mena školy v celej Európe. 

"Verím, že náš projekt dostavby na Svoradovej ulici bude úspešne smerovať k svojej realizácii a že naši aj zahraniční študenti a učitelia tak získajú nové priestory aj technológie na európskej úrovni," poznamenal rektor VŠMU Martin Šmatlák.

Štátneho tajomníka prekvapili dosiahnuté úspechy študentov školy. "Nielen na slovenskej, ale aj na medzinárodnej úrovni," uviedol po stretnutí s tým, že VŠMU je príkladom prepájania štúdia s praxou a vedeckým výskumom. "Samozrejme, že to súvisí najmä s povahou štúdia, počas ktorého sa študenti zapájajú do práce v rôznych umeleckých inštitúciách. Napríklad študenti divadelnej fakulty odohrajú ročne vyše 100 predstavení v Divadle Lab," spresnil Zsembera. 

Vyzdvihol aj členstvo Filmovej a televíznej fakulty VŠMU v európskom projekte FilmEU+. Ambíciou je podľa slov rezortu spájať európske vysoké školstvo, ktoré sa venuje vzdelávaniu v oblastiach filmu a mediálnych umení.

VŠMU je s takmer 1000 študentmi najväčšou umeleckou školou na Slovensku. Poslucháčom ponúka rozvoj ich individuálneho talentu v divadelných, filmových, hudobných a tanečných študijných programoch. Tento rok si pripomína 75. výročie svojho vzniku.

Apríl 2024

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
Napíšte nám [email protected]