Autor textu: Archív
23.09.2015

ChemPlay, alebo Chémia hrou na Noci výskumníkov

Hra ChemPlay vznikla v hlavách dnes šestnásťročných študentov Ivany a Adriána. Vymysleli ju s cieľom uľahčiť spolužiakom pochopenie anorganickej chémie.

Bratislava 22. septembra (SkolskyServis.sk)

Príďte sa pozrieť a zahrať si novú didaktickú hru ChemPlay, ktorú v rámci Noci výskumníkov v Bratislave predstavia osobne jej autori, 16-roční študenti Gymnázia Jura Hronca v Bratislave.

ChemPlay je hra, ktorá pomáha žiakom základných a stredných škôl získavať a upevňovať si vedomosti z anorganickej chémie a je tak užitočnou pomôckou pri jej výučbe.

Je to dosková hra pre 2-6 hráčov, ktorá má 3 základné vedomostné úrovne. Prvá je určená pre úplných Začiatočníkov (8.ročník ZŠ a mladších), Pokročilých (9.ročník ZŠ, SŠ) a posledná pre Expertov, ktorí sa neboja konfrontovať svoje vedomosti s rovesníkmi.

Hráči v ChemPlay spoznávajú chemické prvky a ich vlastnosti, zbierajú ich a tvoria z nich zlúčeniny. Hra atraktívnou a pútavou formou podporuje logické a kombinačné, analytické aj tvorivé myslenie.

Kto má chuť v rámci noci výskumníkov chuť, môže sa zapojiť aj do mini súťaže v ChemPlay s možnosťou získať v záverečnom hodnotení drobnú odmenu. Učiteľom, rodičom aj zvedavým deťom na mieste radi odpovieme na všetky otázky.

Viac na:

Možnosť spoznať a zahrať si ChemPlay, budete mať aj 26.9.2015 na interaktívnej výstave VEDHRAČKA-VYNÁLEZY v Europa shopping center vo Zvolene. Tešíme sa na všetkých zvedavcov, ktorí majú chuť sa s chémiou popasovať hravou formou.

Viac na:

Hra ChemPlay vznikla v hlavách dnes šestnásťročných študentov Ivany a Adriána. Vymysleli ju s cieľom uľahčiť spolužiakom pochopenie anorganickej chémie. Po dvoch rokoch testovania, vylepšovania a získavania rôznych ocenení sa rozhodli hru vyrobiť vo väčšom náklade a ponúknuť ju do škôl, krúžkov či dokonca domácností. Koncom septembra preto na Stránke StartLab.sk rozbiehajú crowdfundingovú kampaň s ktorej pomocou sa vynasnažia získať potrebné financie:

Crowdfunding je v zahraničí veľmi populárny spôsob hromadného financovania najrôznejších projektov. Na to, aby mohlo vzniknúť potrebujú ľudí, ktorí ich podporia a prispejú na ich vývoj či výrobu.

Jún 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
-
-

Prehľad udalostí:

· Medzinárodný deň afrického dieťaťa
· Deň otcov
· V období od 16. do 30. júna 2019 sa uskutoční riadny termín záverečných skúšok na stredných odborných školách
· Majstrovská Slovenska doma vyrobených detských kár Bardejov, Komenského ulica
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131