Autor textu: Archív
09.10.2015

Na vedeckú roadshow pozýva pesničkou Čak Vednýodboris

Spoznaj fascinujúci svet vedy a namotaj sa na vynálezy, ktoré hýbu svetom.

Bratislava 9. októbra (SkolskyServis.sk) - Každý správny BOSS má svoju hymnu. A keďže ani Čak Vednýodboris, rozhodne nie je žiadne béčko, tiež už hymnu má. Pesnička vznikla pri príležitosti Vedeckej roadshow, ktorá počas októbra prejde všetky kraje Slovenska. Pochádza z dielne Little Beat ( hudobní producenti Celeste Buckingham, Mika Spirita, Zdenky Prednej a mnohých ďalších. ).

Pesnička už zaznela na roadshow v Košiciach a už si ju stiahlo niekoľko tisíc tínedžerov. Jej tvorcovia veria, že splní svoj účel -

cool formou motivovať mladých, aby všetci netúžili byť umelci, právnici či ekonómovia a nepripojili sa tak k ďalším nezamestnaným absolventom, ale našli fascináciu v oblasti vedy a techniky, čo im otvorí cestu k úspešnej budúcnosti na medzinárodnej scéne.

Na roadshow sa už prihlásilo viac ako 15 tisíc tinedžerov. Hviezdna zostava vedeckých osobností žiakom posledných ročníkov základných škôl a všetkým stredoškolákom priblížia fascinujúci svet vedy a techniky z celkom iného uhla pohľadu.

Okrem interaktívnych prednášok mládež čaká aj mnoho vzrušujúcich pokusov či súťažných úloh.

Osobnosti, na čele so svetovo uznávaným profesorom z CERN-u, absolvujú v každom meste aj okrúhly stôl s vedením miestnej samosprávy a vybranými subjektmi z daného kraja. Pri príležitosti Medzinárodného roku svetla 2015 sa vybrané témy Vedeckej roadshow „Čak Vednýodboris a jeho crew“ budú venovať aj problematike svetla.

Fascinujúcej vedeckej roadshow „Čak Vednýodboris a jeho crew“ sa budú môcť zúčastniť tisícky študentov v ôsmich krajoch Slovenska. Vstup je voľný. Pomyselné dvere do sveta technických a prírodovedných odborov mládeži otvoria uznávané vedecké osobnosti na čele s prof. RNDr. Karolom Šafaříkom, CSc., pôsobiacim v Európskej organizácii pre jadrový výskum – CERN vo Švajčiarsku, kde patrí medzi najváženejšie vedecké kapacity (líder projektu ALICE).

Do hviezdnej zostavy ďalej patrí:

prof. RNDr. Peter Sýkora, PhD. (pôsobil na prestížnych univerzitách vo Veľkej Británii, USA, Škótsku či v Singapure), prof. Ing. Vladimír Lukeš (medzinárodne uznávaný chemik) či Ing. Gabriel Cibira, PhD. (uznávaný odborník v oblasti elektrotechniky). Prednášať budú aj tvorcovia AeroMobilu, odborníci v oblasti robotiky či molekulárnej biológie.

Na projekte, ktory organizuje CVTI SR participujú všetky technické univerzity SR, SAV ako aj mnohé ďalšie pracoviská, a samozrejme CERN.

Pesničku si môžete vypočuť tu:

Jún 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
-
-

Prehľad udalostí:

· Podujatie "Kam po skončení základnej školy - študuj dopravu" Bratislava, STM - Múzeum dopravy, Šancová 1/A, 09.00 h
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131