Autor textu: Archív
17.07.2018

Deti budú zaháňať nudu na 5. ročníku Letnej školy Teach for Slovakia

Podujatie, ktoré začína 16.7. a potrvá až do 1. augusta, sa koná po prvý krát v Bratislave a to v priestoroch Základnej školy Nejedlého v Dúbravke.

Bratislava 17. júla (SkolskyServis.sk)

Podujatie, ktoré začína už zajtra a potrvá až do 1. augusta, sa koná po prvý krát v Bratislave a to v priestoroch Základnej školy Nejedlého v Dúbravke. Akciu pre deti 2. až 9. ročník ZŠ podporila aj Nadácia Volkswagen Slovakia (Nadácia VW SK).

Letná škola Teach for Slovakia ponúka žiakom možnosť upevniť si učivo, rozvíjať zručnosti, či objaviť nové kamarátstva. Bude sa konať od 18.7. do 1.8. 2018 v priestoroch Základnej školy Nejedlého v bratislavskej Dúbravke „Vzdelávanie je jednou z hlavných oblastí podpory Nadácie Volkswagen Slovakia, preto sú nám aktivity Teach for Slovakia veľmi blízke. Sme radi, že sa môžeme podieľať na projekte Letnej školy, kde sa stretávajú mladí a kreatívni ľudia a snažia sa deťom zmysluplne vyplniť čas počas letných prázdnin,“ hovorí projektová manažérka Alexandra Pappová z Nadácie VW SK.

Letná škola je príležitosťou pre žiakov, ktorým by pomohol impulz a čas strávený v zmysluplnom prostredí a zároveň potrebujú pracovať na svojom správaní, motivácií a akademických zručnostiach.

Približne 120 žiakov 2. až 9. ročníka sa bude doobeda učiť angličtinu s učiteľmi zo zahraničných univerzít, matematiku, či sociálne vedy.

Počas hodín prírodovedných predmetov absolvujú rôzne praktické pokusy. V poobedných hodinách budú mať k dispozícii zaujímavé krúžky.

Pridanou hodnotou Letnej školy sú mladí, kreatívni a inšpiratívni ľudia, inovatívne spôsoby výučby, individuálny prístup a podpora zvedavosti. Žiaci naberú sebavedomie aj v predmetoch, ktoré im doteraz nešli.

Kultúra na Letnej škole je nastavená tak, že osobitne kladie dôraz na rozvíjanie charakterových vlastností každého žiaka.

V rámci výsledkov sa žiaci Letnej školy Teach for Slovakia za dva a pol týždňa posunuli v čitateľskej gramotnosti o toľko, ako je bežný posun u žiakov za obdobie školského polroka.

Letná škola Teach for Slovakia sa koná pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku, ktorý toto podujatie sám niekoľkokrát navštívil. Viac informácií o Letnej škole môžete násjť na

www.teachforslovakia.sk

.

Jún 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
-
-

Prehľad udalostí:

· TK Univerzity Pavla Jozefa Šafárika pri príležitosti ukončenia cezhraničného projektu UPJŠ a Eszterházy Károly University v Egri zaoberajúceho sa vytvorením geografickej databázy pre región Tokaj Veľká Tŕňa, spoločenská sála Ostrožovič, s. r. o., Nižná 23
· Slávnostné akademické zhromaždenie Rektor UK Marek Števček udelí najvyššie ocenenie univerzity – Veľkú zlatú medailu UK – predsedovi Ústavného súdu Českej republiky a signatárovi Charty 77 Pavlovi Rychetskému. O 14.00 h bude uvedená pamätná strieborná zbe
· Svetový deň rybárstva
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131