Autor textu: Archív
17.08.2018

Metlobalový turnaj bude v Bratislave

Na turnaji bude proti sebe súťažiť spolu 8 tímov: zo Slovenska, Poľska, Českej Republiky, Rakúska, Holandska a Slovinska.

Bratislava 17. augusta (SkolskyServis.sk)

Počas augustového víkendu (18 a 19. augusta) sa v Bratislave bude konať prvý turnaj v metlobale. Domáci tím Pressburg Phantoms bude súťažiť spolu so siedmymi tímami z Poľska, Českej Republiky, Rakúska, Holandska a Slovinska o turnajove prvenstvo.

Ide o prvý metlobalový turnaj organizovaný na Slovensku a zúčastní sa ho vyše 150 hráčov.

Tímy sú rozdelené do dvoch základných skupín a počas prvého dňa turnaja sa diváci môžu tešiť až na dvanásť zápasov. V druhý deň sa podľa výsledkov tímy rozdelia do “pavúka” a vo vyraďovacej fáze budú súťažiť o turnajové prvenstvo.

“Diváci budú môcť naživo vidieť metlobalové zápasy a dozvedieť sa viac o tomto netradičnom športe. Chceme predstaviť bratislavský tím Pressburg Phantoms a priblížiť metlobal Slovenskej verejnosti. Dúfame, že nám turnaj pomôže získať nových hráčov a dopomôže k vzniku ďalších tímov na Slovensku” Martin Mornár

Organizátor Pressburg Phantoms pôsobí v Bratislave od roku 2015 a pravidelne sa zúčastňuje turnajov na medzinárodnej scéne. Po aprílovej účasti na najväčšom európskom turnaji EQC v Nemecku a júlových Majstrovstvách Sveta je domáci tím odhodlaný bojovať o pódiové umiestnenie na prvom ročníku domáceho turnaja Broomtislava.

Tímy zúčastňujúce sa Broomtislavy podľa skupín:

Skupina 1:

Pressburg Phantoms (Slovensko)

Graz Grimms (Rakúsko)

Danube Direwolves (Rakúsko)

The Buckriders (Holandsko)

Skupina 2:

Vienna Vanguards (Rakúsko)

Czercs (Česko)

Wanderdracorns (Poľsko)

Aemona Argonauts (Slovinsko)

Quidditch / Metlobal

Metlobal je nový rýchlo sa rozvíjajúci šport inšpirovaný hrou z Harryho Pottera. Je to plne kontaktný, kolektívny loptový šport. V tíme sa nachádzajú muži aj ženy, čo z neho zároveň robí jediný zmiešaný kontaktný šport na svete. Vznikol pred dvanástimi rokmi v USA odkiaľ sa rozšíril na všetky kontinenty. Od roku 2012 Medzinárodná Metlobalová Asociácia (International Quidditch Association - IQA) organizuje každé dva roky majstrovstvá sveta.

Stručný prehľad hry

Tím tvorí 7 hráčov, ktorých cieľom je skórovať góly cez obruče umiestnené na súperovej polovici ihriska. Na ihrisku môže mať tím maximálne štyroch hráčov rovnakého pohlavia. Hráč môže hrať iba s loptou určenou jeho pozícii a musí mať metlu. Vyhráva ten tím, ktorý ma po skončení hry najvyššie skóre.

Tím pozostáva

● 3x chaser (triafač) - hráč s bielou čelenkou, ktorého úlohou je skórovať góly.

● 1x keeper (strážca) - hráč so zelenou čelenkou, ktorý má brankárske privilégiá.

● 2x beater (odrážač) - hráč s čiernou čelenkou, ktorého úlohou je vybíjať protihráčov a dočasne ich vyradiť z hry.

● 1x seeker (stíhač) - hráč so žltou čelenkou, ktorého úlohou je chytiť snitch a ukončiť zápas.

V hre je 5 lôpt:

● 1x quaffle (prehadzovačka) - jemne vyfúknutá volejbalová lopta určená na skórovanie. Za každý gól si tím pripíše 10 bodov.

● 3x bludger (dorážačka) - dodgeballové lopty určené na vybíjanie súperových hráčov. V prípade vybitia je hráč povinný sa najskôr vrátiť k svojim obručiam a až potom sa môže opäť zapojiť do hry.

● 1x snitch (zlatá strela) - tenisová loptička v miešku pripnutá na šortky nestranného snitch runnera (nosiča zlatej strely) ktorej chytením sa končí zápas. Má hodnotu 30 bodov.

SkolskyServis.sk informovala Hana Boskovičová

Jún 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
-
-

Prehľad udalostí:

· Prezidentka SR Zuzana Čaputová vymenuje rektorov vysokých škôl Bratislava, Prezidentský palác, 11.00 h
· Otvorenie výstavy "Prvá dáma vzdelávania - 100 rokov Univerzity Komenského" Výstava potrvá do 13. októbra. Bratislava, Múzeum mesta Bratislavy, Radničná 1
· Medzinárodný deň OSN na podporu obetí týrania
· Medzinárodný deň proti zneužívaniu drog a nezákonnému obchodovaniu
· Konferencia Rady pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska Téma: Predstavenie posynodálnej apoštolskej exhortácie Christus vivit Badín, Kňazský seminár sv. Františka Xaverského
· Vyhodnotenie celoslovenskej súťaže Create&Control Cieľom podujatia je zvýšiť politickú angažovanosť a gramotnosť študentov stredných škôl. Bratislava, hotel Plus, Bulharská 72, 14.00 h
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131