Autor textu: Archív
11.10.2018

Brezno: V rámci projektu hlasné čítanie s porozumením pokrstili knihu

Knihu posypali psími granulami a spolu s prianiami aj od primátora horehronskej metropoly Tomáša Abela, ju takto symbolicky poslali k malým čitateľom.

Brezno 11. októbra (TASR)

V Mestskej knižnici v Brezne pokrstili v týchto dňoch knihu Márie Vrkoslavovej Ševčíkovej Pes Gordon, ktorá detským čitateľom prináša príbehy o štvornohých miláčikoch. Knihu posypali psími granulami a spolu s prianiami aj od primátora horehronskej metropoly Tomáša Abela, ju takto symbolicky poslali k malým čitateľom.

Ako informoval brezniansky magistrát, projekt zameraný na hlasné čítanie s porozumením, ktorý predstavili v mestskej knižnici, sa konal v rámci Európskeho dňa rodičov a škôl a pripravila ho Slovenská rada rodičovských združení v spolupráci s bratislavským vydavateľstvom Perfekt. Na besedu so spisovateľkou, ktorá bola jeho súčasťou, zavítali nielen žiaci, ale i rodičia.

Autorka knihy Mária Vrkoslavová Ševčíková pri písaní myslí najmä na detských čitateľov, ktorí síce čítajú menej, ale keď je to kniha s témou, čo ich zaujme, zoberú ju do ruky. Jej knihy si však našli priaznivcov i v radoch dospelých, najmä milovníkov psov. Odsudzuje akúkoľvek krutosť voči bezbranným tvorom a aj preto uvítala, že bol schválený zákon na ochranu zvierat ako cítiacich tvorov.

"Moje knihy môžu poslúžiť ako podklad na duálne vzdelávanie, čítanie nahlas a čítanie s porozumením, doplnkové čítanie k etickej výchove. Čitatelia sa dozvedia veľa zaujímavostí, s ktorými ich čokoládový kokeršpaniel Gordon počas svojich ciest oboznámi," priblížila autorka.

Jún 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
-
-

Prehľad udalostí:

· Prezidentka SR Zuzana Čaputová vymenuje rektorov vysokých škôl Bratislava, Prezidentský palác, 11.00 h
· Otvorenie výstavy "Prvá dáma vzdelávania - 100 rokov Univerzity Komenského" Výstava potrvá do 13. októbra. Bratislava, Múzeum mesta Bratislavy, Radničná 1
· Medzinárodný deň OSN na podporu obetí týrania
· Medzinárodný deň proti zneužívaniu drog a nezákonnému obchodovaniu
· Konferencia Rady pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska Téma: Predstavenie posynodálnej apoštolskej exhortácie Christus vivit Badín, Kňazský seminár sv. Františka Xaverského
· Vyhodnotenie celoslovenskej súťaže Create&Control Cieľom podujatia je zvýšiť politickú angažovanosť a gramotnosť študentov stredných škôl. Bratislava, hotel Plus, Bulharská 72, 14.00 h
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131