Autor textu: Archív
20.01.2014

Deti chcú byť drsné

Deti začínajú brať drogy asi keď sa im začne puberta.

Liptovská Lúžna 20. januára (SkolskyServis.sk) - Najväčší problém dnešnej mládeže je asi ten, že berú drogy. A týmto článkom by som chcel vyjadriť svoj názor a skúsenosti k tomu.

Deti začínajú brať drogy asi keď sa im začne puberta. Chcú proste skúsiť niečo nové, niečo, čo ešte nepoznajú, no proste sú zvedavé. Niektorí to ihneď po vyskúšaní nechajú tak, ale zas je veľká čiastka, ktorí v tom pokračujú až kým na tom nie sú maximálne závislí. Chcú byť jednoducho "drsní".

Aj keď neviem čo je na tom také drsné. Čo je drsné na tom že si človek ničí pľúca fajčením, alebo pečeň pitím alkoholu. Viem, že je ťažké prestať, poznám ľudí ktorí sa o to pokúšali ale nejde im to, vždy ich to dostane. Ja osobne som cigaretu v živote nefajčil a ani neplánujem. No fajčil som niečo iné, ale to je tajné. No hneď som s tým prestal.

A alkohol? Noooo k tomu sa nebudem ja vyjadrovať. Proste už som ho skúsil aj vo väčšom množstve.

Ale nerobte to, na druhý deň máte bolesti hlavy a pod vplyvom neviete čo robíte, ale proste robíte to, čo by ste inak nerobili.

Je to silná droga, ako aj marihuana. Stačí pár potiahnutí a ste úplne mimo. Čo si predstavíte, to sa bude diať, teda vo vašej hlave. Sú tam látky, pri ktorých čím väčšia predstavivosť, tým väčšie problémy. Deti ich berú asi preto, že majú buď rodinné problémy alebo problémy v škole. "Chcú ujsť Realite". No nepodarí sa im to, je ľahké sa do toho dostať, ale ťažšie je už dostať sa z toho.

Nemyslím si, že ľudia, čo fajčia sú proste banda, ktorí nič iné nerobia iba fetujú. Nemusí to tak byť vždy.

Proste v tých drogách sú návykové látky, ktorých sa ťažko zbaviť. Samozrejme, sú na to rôzne odvykačky, avšak hlavný problém bude v tom človeku.

Ak sa toho nechceš zbaviť, tak sa toho jednoducho nezbavíš. Ľudia čo sa toho nechcú zbaviť nemajú podľa mňa silnú vôľu, ale najviac ma odpudzujú ľudia, ktorí to ešte predávajú malým deťom, takzvaný díleri. Týmto "ľuďom" ide iba o peniaze, nezáleží im na tom, že tým deťom možno zničia celý život tým, že im predaju “marišku“. Takýmto ani sa mi nechce napísať ľuďom, ale najradšej by som im dal jednu do nosa. No to už ďalej rozpisovať nejdem. Moja klávesnica dostáva poriadne zabrať, keď do nej od nervov udieram.

Ja viem, že nie vždy sa charakter človeka mení tým, že fajčí alebo pije, mám známych, ktorí fajčia aj pijú a sú úplne v pohode, len sa mi nepáči, že na to míňajú tak veľa peňazí.

Chcel som urobiť aj rozhovor s ľuďmi, ktorí, nechcem povedať, že sú drogovo závislí, ale proste to užívajú. No buď sa báli alebo sa za seba hanbili, aj keď som povedal, že to bude anonymné. Podľa mňa ani nevedia, že prečo ich berú.

Týmto to asi zakončím a dúfam, že aj vy na túto vec máte podobný názor.

Patrik Lietavec, 9.B, ZŠ s MŠ Liptovská Lúžna 569

Čo treba vedieť o koronavíruse

Jún 2020

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-

Prehľad udalostí:

· Medzinárodný deň nevinných detských obetí agresie, Deň národnej spolupatričnosti (Maďarsko), Medzinárodný deň detí nevinných obetí agresií (OSN), Deň zástavy (Estónsko)
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131