Autor textu: Archív
10.04.2014

Mládežnícky parlament Prešova chce reštartovať svoju činnosť

Mládežnícky parlament chce zriadiť mládežnícke mestské zastupiteľstvo.

Prešov 10. apríla (TASR) – V rámci projektu Misia Prešov, ktorý finančne podporila Európska komisia, plánujú zvýšiť záujem mladých o verejné dianie, zriadiť Mládežnícke mestské zastupiteľstvo a byť súčasťou niektorých mestských orgánov.

„Hlavným cieľom projektu Misia Prešov je zvýšiť záujem a vzbudiť lokálpatriotizmus mladých ľudí, ktorí žijú, študujú, alebo pracujú v meste Prešov. Súčasťou projektu je aj niekoľko stretnutí so zástupcami zodpovedných orgánov mesta Prešov na tému prípravy dokumentov súvisiacich s mládežou v meste.

Diskutovať chcú aj s poslancami mestského zastupiteľstva na tému zastúpenia mladých ľudí v komisiách pri mestskom zastupiteľstve a podobných štruktúrach, kde je potrebný názor mladého človeka,“ uviedla koordinátorka projektu Lucia Kažimírová.

Ako ďalej povedala, výsledkom by mal byť dokument o spolupráci mladých s vedením mesta a definovanie úloh, prípadne aj spôsobov financovania mládeže. Ďalšou časťou projektu sú aj otvorené diskusie s názvom „Open Voices“ – stretnutia mladých ľudí diskutujúcich na rôzne témy s cieľom vytvoriť priestor na vyjadrenie vlastných názorov, budovanie si schopnosti argumentácie, či osvojovanie nových myšlienok a postojov.

Aby sa činnosť MP2 zefektívnila, plánujú jeho členovia v najbližšom období osloviť a spolupracovať aj so žiackymi školskými radami základných a stredných škôl a tiež s inými mládežníckymi organizáciami, ktoré v meste pôsobia.

O aktivity parlamentu v rámci projektu sa zaujímal aj štáb celoeurópskej televízie Euronews, ktorý na konci marca strávili s predstaviteľmi mládežníckeho parlamentu dva dni.

„Ich hlavným zámerom bolo zachytiť naše rôznorodé aktivity, ktoré realizujeme v meste a ukázať verejnosti konkrétny pozitívny príklad spolupráce mládeže a samosprávy,“ priblížila natáčanie členka MP2 Veronika Gubová.

Jún 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
-
-

Prehľad udalostí:

· Medzinárodný deň piknikov
· Prijímacie skúšky na stredné školy - druhé kolo
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131