Autor textu: Archív
22.01.2013

BSK odštartoval druhý ročník projektu Vráťme knihy do škôl

BSK chce v spolupráci s internetovým kníhkupectvom www.abcknihy.sk a vydavateľstvom IKAR podporiť záujem mládeže o čítanie a ukázať, že knihy sú podstatnou súčasťou života a vzdelávania mladých

Bratislava 22. januára (TASR)

Bratislavský samosprávny kraj odštartoval druhý ročník projektu Vráťme knihy do škôl. Prostredníctvom tohto projektu chce BSK v spolupráci s internetovým kníhkupectvom www.abcknihy.sk a vydavateľstvom IKAR podporiť záujem mládeže o čítanie a ukázať, že knihy sú podstatnou súčasťou života a vzdelávania mladých.

„Myslím, že z projektu sa stáva veľmi pekná tradícia. Snažíme sa motivovať deti a tínedžerov k tomu, aby si knihy prečítali, aby sa vracali k tomu, že čítanie je nielen dobrou formou vzdelávania, ale aj spoznávania sveta ako takého,“ povedal predseda BSK Pavol Frešo.

Vlani sa do prvého ročníka projektu zapojili študenti z celého Slovenska s vyše 700 príspevkami. Stredných škôl v pôsobnosti BSK sa zapojilo 21, poslali spolu 212 príspevkov.

„Minulý rok to boli stovky príspevkov, ktoré boli v rámci celého Slovenska a vyše 200 bolo z našich škôl v rámci bratislavskej župy. Odozva bola obrovská a ja verím, že keďže vždy chceme, aby ďalší rok bol lepší ako ten predošlý, takže to možno nebudú len stovky, ale možno tisícka,“ doplnil Frešo.

Do druhého ročníka projektu sa do konca marca môžu zapojiť študenti stredných škôl z celého Slovenska, ktorí sa zaregistrujú na stránke www.abcknihy.sk a v čase konania súťaže prečítajú aspoň jednu knihu podľa vlastného výberu.

Podmienkou zaradenia do súťaže je zaslanie textu v rozsahu minimálne pol normostrany, v ktorom má študent vysvetliť, prečo si danú knihu vybral a čo mu jej prečítanie prinieslo. Druhý ročník projektu prináša aj novinku – cenu Knižný anjel 2013. Ním sa môže stať dospelá osoba – knihovník či učiteľ – ktorá u školákov podporuje záujem o čítanie. Viac informácií o projekte Vráťme knihy do škôl možno získať na webových stránkach www.region-bsk.sk a www.abcknihy.sk.

Na ZŠ Komenského v Trebišove testovali 91 piatakov

November 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-

Prehľad udalostí:

· TK Fakulty materiálov, metalurgie a recyklácie TUKE a chemickej spoločnosti BASF pri príležitosti predstavenia vedeckého programu Chemgeneration určeného pre študentov stredných škôl Košice, UVP Technicom, hlavná budova TUKE, Letná 9, 10.00
· Medzinárodný deň bez fajčenia
· Svetový deň absurdít
· Medzinárodný deň modlitieb za prenasledovanú cirkev
· Deň spriemyselnenia Afriky
· Svetový deň detí (UNESCO)
· Medzinárodný deň geografických informačných systémov
· Uskutoční sa testovanie žiakov 5. ročníka ZŠ na všetkých ZŠ SR z predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra a maďarský jazyk a literatúra.
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 308