Autor textu: Archív
30.08.2014

SPŠ elektrotechnická v Prešove je opäť medzi najlepšími

 Škola sa v rámci Prešovského samosprávneho kraja (PSK) umiestnila na prvom mieste a v rámci Slovenska obhájila druhé miesto.

Prešov 30. augusta (TASR) – Stredná priemyselná škola elektrotechnická (SPŠE) v Prešove je opäť medzi najlepšími školami na Slovensku.

Vyplýva to z rebríčka, ktorý aj tento rok zverejnil Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO).

Škola sa v rámci Prešovského samosprávneho kraja (PSK) umiestnila na prvom mieste a v rámci Slovenska obhájila druhé miesto.

„Hodnotenie je pre každý typ školy osobitné. Keďže spadáme do kategórie stredných odborných škôl, do úvahy sa berú výsledky externej časti písomných maturít, mimoriadne výsledky žiakov a uplatnenie absolventov v praxi,“ objasnila Jana Pavlišaková zo SPŠE. Podľa nej teda hodnotenie nehovorí o kvalite školy, ale o výsledkoch žiakov.

SPŠE oslávi v tomto školskom roku svoju 62-ročnú existenciu. Dosiaľ zaznamenala množstvo úspechov a ocenení. Svoje brány otvára mladým ľuďom so záujmom o elektrotechniku, sieťové technológie a technologicko-informačné služby.

„Poskytujeme úplné odborné vzdelanie a umožňujeme jeho prepojenie s praktickou rovinou. Spolupracujeme s viacerými firmami, zapájame sa do rôznych projektov a flexibilne reagujeme na požiadavky trhu práce,“ upozornila Pavlišaková s tým, že absolventi školy pokračujú ďalej v štúdiu na vysokej škole alebo nachádzajú uplatnenie v technickej oblasti.

„Vďaka tejto skutočnosti, profesionalite a odbornosti sme sa medzi odbornými školami umiestnili na popredných priečkach. Veľká vďaka patrí aj našim študentom a absolventom, ktorí našu školu robia tým, čím v skutočnosti je. Ich študijné výsledky, odhodlanie a ochota reprezentovať našu školu i ich uplatnenie na trhu práce nás posúvajú v rebríčku škôl na popredné miesta,“ uzavrela Pavlišaková.

Jún 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
-
-

Prehľad udalostí:

· Podujatie "Kam po skončení základnej školy - študuj dopravu" Bratislava, STM - Múzeum dopravy, Šancová 1/A, 09.00 h
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131