Autor textu: Archív
23.06.2015

Čestné uznania za dosiahnuté úspechy pre študentov SPŠE v Prešove

Úspešných žiakov na slávnostné odovzdávanie ocenení pozval Ivan Hruška, predseda správnej rady IT Valley Košice.

Prešov 23. júna (SkolskyServis.sk) - V piatok 12. júna v priestoroch spoločnosti GlobalLogic v Košiciach prebiehalo slávnostné odovzdávanie Čestných uznaní za dosiahnuté úspechy v informatických a matematických súťažiach pre žiakov stredných škôl a gymnázií v rámci Slovenska. Úspešných žiakov na toto slávnostné odovzdávanie ocenení pozval Ivan Hruška, predseda správnej rady IT Valley Košice.

K týmto úspešným žiakom stredných škôl patrili aj žiaci Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej v Prešove – Jerguš Lejko a Štefan Štefančík (obaja žiaci 3. ročníka, študijný odbor IST) a Jaroslav Kravec (4. ročník, absolvent študijného odboru IST), ktorí popri svojom štúdiu dosiahli a dosahujú úspechy v rôznych informatických súťažiach.

Ako prezradili chlapci, zapájanie sa do týchto súťaží nevnímajú len ako súčasť ich štúdia, ale je to aj oblasť, ktorá ich zaujíma a venujú sa jej aj vo svojom voľnom čase. Práca v oblasti IT im ponúka možnosť rozvíjať svoje zručnosti a viac sa zdokonaľovať. Problémy a prekážky, s ktorými sa pri svojej práci stretávajú, prijímajú ako výzvy.

Medzi pozvaných hostí patril aj riaditeľ SPŠE Prešov – Ing. Slavomír Kožár, ktorý právom bol hrdý na týchto žiakov, ktorí reprezentujú nielen seba, ale aj našu školu. Program prebiehal za prítomnosti významných osobností oblasti IT a predstaviteľov mesta, korporátnych firiem a zástupcov univerzít. Úvodné slová patrili Ivanovi Hruškovi, predsedovi združenia IT Valley Košice. Po príhovore osobne odovzdal ocenenia a darčekové balíčky všetkým pozvaným žiakom. Nasledovala prezentácia spoločnosti GlobalLogic. Po prezentácii tejto IT spoločnosti bolo pripravené pre hostí občerstvenie, pri ktorom mohli s prítomnými osobnosťami prehodiť zopár slov alebo sa spoločne odfotografovať.

Všetci, ktorí sa tohto slávnostného odovzdávania ocenení zúčastnili, odchádzali nielen so svojimi dosiahnutými pracovnými úspechmi, ale aj s príjemnými pocitmi.

Mgr. Ivana Kurtyová

Jún 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
-
-

Prehľad udalostí:

· TK Univerzity Pavla Jozefa Šafárika pri príležitosti ukončenia cezhraničného projektu UPJŠ a Eszterházy Károly University v Egri zaoberajúceho sa vytvorením geografickej databázy pre región Tokaj Veľká Tŕňa, spoločenská sála Ostrožovič, s. r. o., Nižná 23
· Slávnostné akademické zhromaždenie Rektor UK Marek Števček udelí najvyššie ocenenie univerzity – Veľkú zlatú medailu UK – predsedovi Ústavného súdu Českej republiky a signatárovi Charty 77 Pavlovi Rychetskému. O 14.00 h bude uvedená pamätná strieborná zbe
· Svetový deň rybárstva
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131