Autor textu: Archív
13.11.2018

SOŠ dopravná v Martine-Priekope sa predstaví žiakom na DOD

Stredná odborná škola dopravná v Martine-Priekope priblíži v utorok 13. novembra v rámci Dňa otvorených dverí žiakom základných škôl a ich rodičom možnosti štúdia.

Martin 13. novembra (TASR) – Zároveň sa na podujatí predstavia spoločnosti i partneri, pre ktorých škola vzdeláva študentov. TASR o tom informoval hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Tomáš Kováč.

ZSSK sa na podujatí zúčastňuje ako jeden z významných zamestnávateľov v regióne a partnerov školy. "ZSSK uzatvorila so SOŠ dopravnou dohodu o vzájomnej spolupráci a 10. januára tohto roka bolo slávnostne podpísané memorandum, ktorým ZSSK prejavila vôľu vytvoriť v priestoroch školy Centrum odborného vzdelávania pre potreby odborného doškoľovania a vyučovania súčasných aj budúcich pracovníkov železníc," doplnil Kováč.

"Vzdelávanie existujúcich pracovníkov i výchova nových zamestnancov sú pre našu spoločnosť kľúčové. Hoci v súčasnosti aj vďaka minuloročnému zvyšovaniu platov a ďalším ponúkaným zamestnaneckým výhodám zatiaľ problém s odbornými profesiami nemáme, očakávaný odchod silných populačných ročníkov do dôchodku, otvorené hranice a silná konkurencia nás nesmú zaskočiť," uviedol v januári predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK Filip Hlubocký.

Cieľom Dňa otvorených dverí je zvýšiť záujem žiakov o štúdium v oblasti dopravy. "Práve tieto študijné smery ponúkajú zaujímavé príležitosti na osobný a kariérny rast mladých v dopravnom priemysle. SOŠ dopravná Martin-Priekopa poskytne návštevníkom počas podujatia informácie o študijných a učebných odboroch. Zamestnávatelia ako ZSSK sa so záujemcami o štúdium v tejto škole porozprávajú o možnostiach uplatnenia po jej úspešnom absolvovaní. Budú informovať o voľných pracovných pozíciách, podmienkach na prijatie a poskytnú opis činností v jednotlivých profesiách," dodal hovorca ZSSK.

Jún 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
-
-

Prehľad udalostí:

· TK Univerzity Pavla Jozefa Šafárika pri príležitosti ukončenia cezhraničného projektu UPJŠ a Eszterházy Károly University v Egri zaoberajúceho sa vytvorením geografickej databázy pre región Tokaj Veľká Tŕňa, spoločenská sála Ostrožovič, s. r. o., Nižná 23
· Slávnostné akademické zhromaždenie Rektor UK Marek Števček udelí najvyššie ocenenie univerzity – Veľkú zlatú medailu UK – predsedovi Ústavného súdu Českej republiky a signatárovi Charty 77 Pavlovi Rychetskému. O 14.00 h bude uvedená pamätná strieborná zbe
· Svetový deň rybárstva
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131