Autor textu: Archív
17.10.2012

Rowlingová propagovala svoj prvý román pre dospelých

Autorka úspešných príbehov pre deti o čarodejníckom učňovi Harrym Potterovi v Lincolnovom centre v newyorskej štvrti Manhattan propagovala svoj román The Casual Vacancy

New York 17. októbra (TASR)

Britská spisovateľka J.K. Rowlingová v utorok večer na jedinom verejnom vystúpení v Spojených štátoch predstavila svoj prvý román pre dospelých

The Casual Vacancy (Prázdne miesto - voľný preklad).

Už len pri zmienke jej mena na úvod podujatia sa publikum postavilo a začalo nadšene kričať, všíma si agentúra AP.

Autorka úspešných príbehov pre deti o čarodejníckom učňovi Harrym Potterovi prehovorila pred davom ľudí v Lincolnovom centre v newyorskej štvrti Manhattan, kde propagovala svoje nové literárne dielo.

Rowlingová v tmavej sukni a tmavom svetri s blúzkou sa rozprávala s kolegyňou-americkou spisovateľkou Ann Patchettovou, potom prečítala krátky úryvok zo svojej novej knihy a takisto odpovedala na vopred vybraté otázky fanúšikov.

Rowlingová vystúpila pred približne 2500 ľuďmi, zväčša ženami, ktoré sa zišli pod vysokým, zlatým stropom zaplneného hľadiska v Divadle Davida H. Kocha v Lincolnovom centre.

Celý rozhovor bol pre dospelých - Rowlingová dokonca použila neslušné slovo -, ale spisovateľka sa vracia k tvorbe príbehov pre deti. Len nečakajte leporelá pre batoľatá - ani nový diel Harryho Pottera.

Tragikomický román The Casual Vacancy vyšiel 27. septembra

. Dej sa odohráva vo fiktívnom mestečku Pagford na juhozápade Anglicka, ktoré pripomína oblasť Forest of Dean, kde Rowlingová vyrastala. Hlavnou udalosťou sú miestne voľby, pretože jeden z predstaviteľov radnice zomrie a zostane po ňom prázdne miesto. Román sa zaoberá spormi a záujmami, ktoré poháňajú miestnu politiku, a triednymi rozdielmi. To všetko dokáže rozdeliť aj tie najpokojnejšie anglické dediny.

Čo treba vedieť o koronavíruse

September 2020

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-

Prehľad udalostí:

· Medzinárodný deň proti sexuálnemu zneužívaniu a obchodu so ženami a deťmi, Medzinárodný deň posunkových jazykov (OSN)
· Centrálne oslavy 20. výročia založenia Katolíckej univerzity v Ružomberku
Napíšte nám [email protected] alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131