Autor textu: Archív
30.10.2013

Jablkové hody a dni otvorených dverí SOŠ Rakovice

Študenti školy sprevádzali celým areálom žiakov základných škôl, pre ktorých si pripravili prednášky o študijných odboroch, zahraničných stážach a taktiež praktické ukážky prác.

Rakovice 30. októbra (SkolskyServis.sk)

Na strednej odbornej škole v Rakoviciach pri Piešťanoch sa v piatok 25. októbra už po 12-ty krát uskutočnili jablkové hody.

Gazdinky z obcí mikroregiónu Pod Oleškou tento rok pripravili 50 ovocných a jablkových špecialít, ktoré hodnotila komisia v zložení :

Mgr. Gublická Marta (vedúca okresného odboru školstva VÚC Trnava)

Ing. Múdra Mária (riaditeľka Strednej odbornej školy Rakovice)

Mgr. Suchánová Viera (riaditeľka odboru školstva VÚC Trnava)

Kusá Eva (pracovníčka odboru školstva VÚC Trnava)

Mgr. Borovský Ivan (poslanec VÚC Trnava).

Víťazným múčnikom sa stal „Jablkový sen“, ktorý do súťaže pripravila študentka prvého ročníka Strednej odbornej školy Rakovice, Ivana Adamcová z Piešťan, druhá bola Mária Bukovčáková z Nižnej s jablkami v jogurte a tretia skončila Milada Hercegová s vrbovským rezom.

Celú atmosféru podtrhli jesenné aranžmány z lístia, jabĺk a prírodných materiálov, ukážky čipkárskych prác, výstava krojov či rezbárske umenie.

Študenti školy sprevádzali celým areálom žiakov základných škôl, pre ktorých si pripravili prednášky o študijných odboroch, zahraničných stážach a taktiež praktické ukážky viazaní smútočných vencov, ktoré sa dali na mieste za symbolickú sumu zakúpiť.

Ďalšou pútavou zaujímavosťou bol krst galérie „v Starej sýpke“, ktorú pedagógovia školy spolu so študentmi opravili a umiestnili v nej artefakty zo života a poľnohospodárskej minulosti (ako napríklad starý voz, pluhy, ale i nábytok a drobnosti z domácností) a prepojili to s prítomnosťou a budúcnosťou záhradníctva v premietacej miestnosti na povale sýpky.

Pohostinnosť na tejto škole nechýbala a všetci, ktorí si našli čas odchádzali s drobnými darčekmi alebo len s úsmevom na tvári z príjemne stráveného dňa.

Riaditeľka školy Ing. Mária Múdra celý deň zhodnotila výstižnou vetou: „Na tomto 12 ročníku vládla skvelá atmosféra, predali sa všetky smútočné väzby, ktoré si ľudia pochvaľovali kvalitou i cenou a tešil nás živý záujem aj o štúdium na škole“.

Mgr. Zuzana Bučková, SOŠ Rakovice

Máj 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-

Prehľad udalostí:

· Festík - 2. ročník detského festivalu 25. - 26. mája Bratislava, Petržalka, dostihová dráha
· slovenské finále unikátneho svetového projektu Greenpower, ktorý inovatívnym spôsobom podporuje aj na Slovensku záujem žiakov a študentov o vedu a techniku. Trnava
· Medzinárodný deň nezvestných detí
· Svetový deň uterákov
· Sviatok sv. Urbana – patróna vinohradníkov
· Deň Afriky
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131