Autor textu: Archív
22.12.2013

Farahnaz bude môcť chodiť do školy

Skončila „naša“ zbierka „Škola namiesto ulice“.

Prievidza 22. decembra (SkolskyServis.sk) - Škola v Afganistane pre deti nie je samozrejmosťou. Tisícky z nich, často siroty alebo polosiroty, pracujú na ulici a predajom drobného tovaru sa snažia pomôcť uživiť svoju rodinu.

Hoci ako každé deti majú svoje sny a radi by sa stali lekármi, učiteľmi či vedcami, vymeniť školu za ulicu si nemôžu dovoliť.

V rámci programu adopcií na diaľku v spolupráci s afganskou organizáciou Aschiana dostane rodina od darcu mesačný príspevok, aby dieťa nemuselo pracovať. V danom čase sa rodina zaviaže, že umožní dieťaťu vzdelávanie v štátnej škole. Pracovníci občianskeho združenia „Človek v ohrození“ sú s adoptovanými deťmi v pravidelnom kontakte.

Dvakrát ročne darcovia dostanú fotografie a listy od adoptovaných detí a ich študijné výsledky.

Žiaci 2. A triedy Obchodnej akadémie v Prievidzi, už šiestykrát organizovali zbierku pre afgánske deti, v ktorej žiaci a priatelia žiakov OA pomôžu prostredníctvom o.z. „Človek v ohrození“ zabezpečiť náklady /330,-€/ na jednoročné školné pre 13-ročnú

Farahnaz Sayed Khan Agha z Afganistanu

.

Vyzbierali sme/ste 600 .- €. Keďže sme vyzbierali viac ako 330.-, budeme sa podieľať aj na adopcii ďalšieho školáka z Afganistanu.

Na zbierku prispeli študenti, učitelia a pracovníci Obchodnej akadémie Prievidza, Pavol Abrhan, poslanec Národnej rady Slovenskej republiky, Michal Dobiaš, poslanec mestského zastupiteľstva Prievidza, Vladimír Faič, Úrad vlády Bratislava, Denisa Frelichová, OSN New York, Petra Marko, ExtravaDansa Bratislava, Jozef Polerecký, poslanec mestského zastupiteľstva Prievidza, Ľubomír Vida, poslanec mestského zastupiteľstva Prievidza, riaditeľ Obchodnej akadémie Prievidza, Alojz Vlčko, Mestský úrad Prievidza, účastníci – žiaci - sponzorovanej návštevy Európskeho parlamentu v Štrasburgu na pozvanie Petra Šťastného – Púpava Rado, Vrabcová N., Šimurková D., Tarabčíková K. /3. C/, Istvaniková K. /2. B/, Štancel F. /2. A/ . Suma 600.- , zo zbierky „Škola namiesto ulice“, bola zaslaná 20. decembra 2013 na účet o.z. „Človek v ohrození“.

Filip Štancel, 2. A, Obchodná akadémia Prievidza

Máj 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-

Prehľad udalostí:

· Festík - 2. ročník detského festivalu 25. - 26. mája Bratislava, Petržalka, dostihová dráha
· slovenské finále unikátneho svetového projektu Greenpower, ktorý inovatívnym spôsobom podporuje aj na Slovensku záujem žiakov a študentov o vedu a techniku. Trnava
· Medzinárodný deň nezvestných detí
· Svetový deň uterákov
· Sviatok sv. Urbana – patróna vinohradníkov
· Deň Afriky
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131