Autor textu: Archív
17.12.2012

Animal Crackers – sušienky, do ktorých ste sa ešte nezahryzli

Predstavenie skupiny Animal Crackers, ktorá pôsobí od roku 2004 a tvoria ju traja členovia známi aj z iných hudobných zoskupení.

Bratislava 17. decembra (TASR)

Reč je o skupine Animal Crackers, ktorá síce vznikla v roku 2004, ale o jej existencii vie len užší okruh ľudí. Jedným z dôvodov môže byť absencia ich vlastného CD, na ktorom pomaly, ale isto pracujú

Laco Kováč

,

Matúš Kľúčik

a

Andrej Groll

, členovia tohto hudobného zoskupenia.

Všetci členovia sú hudobne činní aj v iných kapelách.

Matúš (gitara a vokály) s Andrejom (basgitara a vokály) pôsobia v známejšej skupine Love 4 Money. Matúš sa neskôr pridal aj do kapely Datasystem, ktorá je najviac zameraná na rock n´ roll. Laco (bicie a vokály) hráva po boku hviezd česko-slovenskej hudobnej scény ako Elán, Olympic, Katarína Knechtová. Pod prezývkou Energy-X je dokonca techno DJ-om a s Mariánom Čurkom tvorí skupinu Get Explode.

Tí poexperimentovali s rôznymi bicími a akustickými nástrojmi a výsledkom je tento naozaj unikátny hudobný výtvor.

Štýlové zameranie Animal Crackers ako aj pôsobenie samotných členov tiež nie je jednoznačné a v každej piesni sa zvýrazní niečo iné, či už sú to prvky punku, rocku, metalu alebo grundgu. Podľa slov Laca Kováča, ich štýl by nazval veselým označením funky-punky. Na tvorení hudby sa podieľajú všetci, ale hlavným textárom a tvorcom hudby je gitarista Matúš, ktorý nešetrí radosťou z pôsobenia v kapele: „Funguje to hlavne na tých vzťahoch. Nie je to naša zárobková činnosť. Máme sa radi a radi spolu aj hráme.“. A Laco sa pridáva: „Človek nemôže tvoriť sám, na to je kapela. Matúš je skvelý v tom, že dokáže pomocou hudby vyjadriť momentálnu náladu.“ Na hudbe im pomáhal aj americký textár Rob Wright zo San Francisca, ktorému vďačia aj za svoj originálny názov.

Americké keksy Crackers sa spojili s ich láskou k zvieratám, a tak vzniklo toto zvučné a ľahko zapamätateľné pomenovanie.

Chalani odušu koncertujú a v rámci menšieho turné po bratislavských podnikoch absolvovali aj koncert v Kafe Scherz. Podľa vlastných slov majú pre nich menšie podniky osobité čaro, ku ktorým sa radilo aj spomenuté Kafe Scherz, kde odohrali skoro dvojhodinový koncert, počas ktorého odzneli piesne z ich produkcie ako Slide, Fate alebo Let´s get groovin´, či covervezie piesní od Michaela Jacksona a skupiny Rolling Stones. Piatkový večer 7.12.2012 sa pre zúčastnených stal symbolom energie, pohody a úžasu. Čo táto trojica na pódiu dokáže, je naozaj obdivuhodné, či už je to ich hudobná zručnosť alebo celkové zanietenie, s ktorým dokážu interpretovať pieseň. Pri pohľade na nich sa nedá nič iné, len nechať sa strhnúť ich entuziazmom, ktorý z nich sála aj napriek súčasným mrazom. Je viac ako evidentné, že hranie ich naozaj baví a najviac to badať na bubeníkovi Lacovi, ktorý je hlavným showmanom kapely. Jeho hra sprevádzaná rôznymi úškrnmi a značnou mimikou sa dá niekedy prirovnať k hereckému výkonu alebo ku komickému predstaveniu. Je skvelý imitátor, zabávač a smejko. V svojej osobe spája zdanlivo nespojiteľné prvky, a tak nám prezentuje aj svoje metalové škriekanie a pohodové reggae rytmy. Umelec v pravom zmysle slova, ktorému je talent jeden z najlepších priateľov, podobne ako aj jeho skupinovým kolegom.

Najbližší zahraničný koncert pre nich predstavuje 1.január 2013, kedy potešia svojou energickou hudbou občanov poľského Krakova.

Pod 11. januárom figuruje v ich kalendári Nové Mesto nad Váhom. Dúfajme, že o týchto hudobníkoch budeme počuť čoraz viac a „sušienky“ budú figurovať v prehrávačoch väčšieho fanúšikovského osadenstva.

Jún 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
-
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
-
-
-
-
-
-
-

Prehľad udalostí:

· Podujatie "Kam po skončení základnej školy - študuj dopravu" Bratislava, STM - Múzeum dopravy, Šancová 1/A, 09.00 h
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131