Autor textu: Archív
06.02.2014

Polícia zastavila vyšetrovanie v kauze limuzín ministerstva školstva

Polícia ukončila vyšetrovanie vo veci vozového parku ministerstva školstva.

Bratislava 5. februára (TASR) – Trestné oznámenie pre nezrovnalosti, ktoré našiel vo faktúrach, podal ešte koncom apríla minulého roka učiteľ Vladimír Crmoman.

„Trestné stíhanie vo veci zločinu porušovania povinností pri správe cudzieho majetku bolo uznesením vyšetrovateľa Policajného zboru zastavené, nakoľko vyšetrovanie preukázalo, že skutok nie je trestným činom a nie je dôvod na postúpenie veci,“ povedala bratislavská krajská policajná hovorkyňa Karina Považanová. Dodala, že dozorujúci prokurátor sa s rozhodnutím vyšetrovateľa stotožnil. Rozhodnutie je právoplatné.

Crmoman si prostredníctvom infozákona plánuje vyžiadať odôvodnenie, prečo bolo vyšetrovanie zastavené. V pondelok 3. februára bol na ministerstve školstva, kde mu sprístupnili doklady k štyrom limuzínam.

„Vo faktúrach som sa opäť stretol s tým, na čo som upozornil aj v trestnom oznámení. Napríklad na prekročenie objemu olejovej náplne vozidla či prekročený časový rozsah počtu hodín práce na vozidle vzhľadom na charakter servisného zásahu,“ povedal. Tvrdí, že jeho iniciatíva, ktorá sa začala pred rokom, v každom prípade odhalila nehospodárnosť a pochybenia zamestnancov rezortu, čo priznalo aj samotné ministerstvo.

„Rezort školstva mal vážne podozrenia súvisiace s neefektívnou správou vozového parku za bývalých vedení ministerstva. Tie vyústili do ukončenia spolupráce s dlhoročnými zamestnancami. S orgánmi činnými v trestnom konaní sme boli maximálne súčinní,“ reagoval na zastavenie stíhania hovorca ministra školstva Michal Kaliňák. Tvrdí však, že šetrenie polície nedokázalo to, na čo poukazoval Crmoman. „Od začiatku sme jasne hovorili, že správa vozového parku nebola efektívna a to, čím sa medializoval pán Crmoman, boli len pokusy zaujať,“ dodal. Ministerstvo podľa neho prijalo opatrenia, ktoré rezortu v minulosti chýbali pre zabezpečenie efektívnej správy a prevádzky vozového parku.

Vlani v marci rezort rozhodol o prepustení dvoch zamestnancov vozového parku pre "profesionálne zlyhania". Crmoman hovorí, že ministerstvo navyše už nespolupracuje so 14 dodávateľmi služieb na servis áut, ale len s jedným.

„Nákup dvoch nových vozidiel Kia svedčí o tom, že ministerstvo školstva sa už poučilo a asi viac nebude investovať do zbytočne luxusných vozidiel Audi či BMW,“ podčiarkol učiteľ. Na prenájom limuzíny Audi A6 od firmy exministra hospodárstva Jirka Malchárka za 3000 eur mesačne upozornil vlani denník Sme.

Máj 2019

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-

Prehľad udalostí:

· Festík - 2. ročník detského festivalu 25. - 26. mája Bratislava, Petržalka, dostihová dráha
· slovenské finále unikátneho svetového projektu Greenpower, ktorý inovatívnym spôsobom podporuje aj na Slovensku záujem žiakov a študentov o vedu a techniku. Trnava
· Medzinárodný deň nezvestných detí
· Svetový deň uterákov
· Sviatok sv. Urbana – patróna vinohradníkov
· Deň Afriky
Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131