Autor textu: Archív
30.12.2012

V Lučenci možno vznikne základňa pre fyzikárov z celého Slovenska

Chceli by sme podkrovie upraviť na veľké fyzikálne laboratórium, ktoré by mohlo poslúžiť aj na vyučovanie, alebo prax aj budúcim učiteľom fyziky.

Lučenec 30. decembra (TASR)

Galéria osobností s fotografiami úspešných absolventov Základnej školy na Vajanského ulici v Lučenci má motivovať súčasných žiakov. Ako TASR povedala riaditeľka školy Ľudmila Lacová, na fotografiách v galérii sú tí najúspešnejší.

Dobré meno škole však robia jej absolventi doslova po celom svete, najmä pre zameranie školy na štúdium cudzích jazykov.

Bývalí žiaci Základnej školy na Vajanského ulici v Lučenci pôsobia v súčasnosti takmer v celom svete. Vďaka jazykovej vybavenosti sa dokázali presadiť v Nemecku, Holandsku, USA, ale aj v Singapure. "Sme veľmi hrdý na to, že naši žiaci sa dokázali uplatniť v takmer všetkých oblastiach života. Hoci má naša škola len tridsaťročnú históriu, základné vzdelanie u nás získali lekári, právnici, podnikatelia, či umelci.

Zaujímavosťou je, že spomedzi našich žiakov vyrástlo pomerne veľa učiteľov cudzích jazykov.

Aj to svedčí o kvalite prípravy, ktorú získali práve u nás. Aby sme motivovali aj súčasných žiakov, vytvorili sme na jednej z chodieb galériu osobností, kde sú vystavené fotografie tých najlepších," vysvetlila Lacová.

Vyučovanie v Základnej škole na Vajanského ulici v Lučenci je zamerané na viacero smerov. Škola v nich vyniká najmä vďaka kvalitnému pedagogickému zázemiu.

"Medzi predmety, v ktorých vynikáme je fyzika. Vďaka pani učiteľke Ľubici Morkovej sme mali vybudované kráľovstvo fyziky v priestoroch mimo našej školy, ktoré navštevovali deti z celého Lučenca, ale aj zo Slovenska, ba dokonca aj zo zahraničia.

Teraz musíme toto kráľovstvo presťahovať, pretože staré priestory sú v nevyhovujúcom stave. Kráľovstvo sme dokázali vytvoriť vďaka pani Morkovej, ktorá vlani dostala aj cenu ministra školstva za prístup k učeniu.

Celé vyučovanie fyziky je totiž postavené na maximálne zážitkovej forme a takmer všetky pomôcky si pani učiteľka vyrobila s deťmi.

V tomto smere je jej nápomocná kolegyňa Iveta Papcunová. Teraz plánujeme kráľovstvo presťahovať do podkrovných priestorov pod novou sedlovou strechou na našej škole, kde by sme chceli v krátkej budúcnosti vytvoriť základňu pre všetkých učiteľov fyziky z celého Slovenska," doplnila riaditeľka.

Čo treba vedieť o koronavíruse

Júl 2020

Po
Ut
Str
Št
Pia
So
Ne
-
-
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
-
-

Prehľad udalostí:

Napíšte nám skolske@tasr.sk alebo volajte +421 / 2 / 59 210 131